Sürücüye 2 yıl hapis istendi
Manşet Haber 10.09.2012 14:44:38 0

Sürücüye 2 yıl hapis istendi

Sürücüye 2 yıl hapis istendi

Adana'da üniversiteli 20 yaşındaki Merve Kendircioğlu'na çarpıp ağır yaralayarak komada ölüm kalım mücadelesi vermesine neden olup kaçan ve jeepin dikiz aynasından yakalanıp serbest bırakılan 31 yaşındaki Şükrü Eftekin hakkında 2 yıl hapis cezası isteniyor.

Çukurova Üniverstesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde öğrenim gören Merve Kendircioğlu, okuldan arta kalan bölümlerinde de Optimum Alışveriş Merkezi'ndeki bir mağazada part time olarak çalışmaya başladı.
HEM OKUYOR, HEM ÇALIŞIYORDU
Üniversiteli Merve'ye, 9 Ağustos'ta saat 20.30'da iş yerinden çıkıp evine giderken alış veriş merkezinin karşısındaki D-400 karayolundan karşıya geçmek isterken şoförü ve plakası belli olmayan bir otomobil çarptı.
MERVE'NİN DURUMU AĞIR
Merve, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ağırlaşması üzerine Merve, hastanenin Reanimasyon Servisi'nde tedavi altına alındı.
Merve'nin durumunun ağır olması üzerine soruşturma Cinayet Bürosu ekiplerine verildi. ŞOFÖR DİKİZ
AYNASINDAN YAKALANDI
Polisler, kaza yerinde sıcağı sıcağına yapılan inceleme sırasında kaldırım kenarında bulunan dikiz aynasından yola çıkarak kaçan şoförü bulmak için araştırma başlattı. 20'ye yakın otomotiv firması, servis ve yedek parça satıcısını dolaşan polisler, dikiz aynasının modeli ve seri numarasından otomobilin bir jeep olduğunu saptadı. Jeepin, Adana'daki satış temsilciliğine giderek aracın 01 TH 66 plakayla tescil edildiği saptandı. Jeepin sahibi 29 yaşındaki Mehmet Bulut gözaltına alındı. Sorgusunda, jeepi kaza günü eniştesi Şükrü Eftekin'e emanet verdiğini söyledi.
SERBEST KALDI
Bu bilgi üzerine gözaltına alınan Eftekin sevkedildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Eftekin, suçunu itiraf ederken, 'Karanlıktı, aniden önüme biri çıktı, duramadım, çarptım. Durup arkama baktığımda kimseyi göremeyince yoluma devam ettim. Korkup, araçtan inmedim, çok üzgünüm' dedi.

2 YIL HAPSİ İSTENİYOR
Eftekin hakkındaki soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Eftekin ile ilgili olarak Adana 8'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde 'taksirle bir kişinin yaralamasına sebep olma' suçundan dava açtı.

Merve hastanede ölüm kalım savaşı verirken hakkında 2 yıl hapis cezası istenen Eftekin ise önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.Neşet KARADAĞ-HABERTÜRK)

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°