Terkeşli’ye tahliye, Tuncel cezaevine
Manşet Haber 17.11.2012 00:52:19 0

Terkeşli’ye tahliye, Tuncel cezaevine

Terkeşli’ye tahliye, Tuncel cezaevine

Görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Meclis Bakan Vekili Mustafa Tuncel, Başkan Danışmanı Tamer Barış Terkeşli’nin de aralarında bulunduğu  çete davasında 5 kişi tahliye oldu.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 16'sı tutuklu 73 sanığın yargılandığı çete davasına devam edildi.  33 aydır görevinden uzak olan ve 19 yıla kadar hapsi istenen Aytaç Durak ve 13 sanık dinlendi. Tutuklu sanıklar Mustafa Tuncel, Ahmet Atma, Orhan Alagöz, Orhan Yiğit, Süleyman Tulpar, Mehmet Salih Tulpar, Yusuf Erbey, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, Ekmek Fabrikaları Müdürü Şevki Özveren, sağlık teknisyeni Tamer Barış Terkeşli ile Taner Özcandan, Emin Ekmekçi, Hakan Bilmez, Ayhan Uykulu, İbrahim Aksoy ve Salih Zor savunmalarını yaparak tahliyelerini istedi.

Aytaç Durak,duruşma sonrası yaptığı açıklamada, mahkeme başkanının kendisine 'Çeteyle ilginiz var mı?' diye sorduğunu anımsatarak, ”Benim değil çeteyle herhangi bir gayri meşru olayla ilgim olmaz, olamaz.” Şeklinde ifade verdiğini kaydetti.
4 TAHLİYE

Mahkeme, yapılan savunmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı olduğu öne sürülen Tamer Barış Terkeşli, Orhan Alagöz, İbrahim Aksoy, Ahmet Akma tahliye oldu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°