Terör 10 yaşındaki çocukları kullanıyor
Manşet Haber 4.11.2012 17:13:58 0

Terör 10 yaşındaki çocukları kullanıyor

Terör 10 yaşındaki çocukları kullanıyor

Terör örgütünün çocukları emellerine alet ettiğini belirten Vali Hüseyin Avni Coş, terör örgütünün yetişkinleri kandıramayınca çocuklara yöneldiğini ve çocukların yaşının 10'a kadar düştüğünü söyledi.

Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi düzenlenen 'Terör Üzerine Söyleşi' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Vali Coş, terör örgütünün son dönemde çok ciddi kayıplar verdiğini, ancak bu durumun yeterince anlaşılamadığını vurguladı.
Terör örgütünün son dönemlerde verdiği ciddi kayıplar nedeniyle yetişkinleri kandıramadığını ifade eden Vali Coş, bu nedenlere çocuklara yöneldiğini belirtti. Coş 'Terör örgütünün kaçırıp, kötü emellerine alet ettiği çocukları yaşı 10'a kadar düşmüştür' dedi. Terör örgütünün bir organize suç imparatorluğu haline dönüştüğünü belirten Coş,şunları kaydetti:

'Örgüt sadece uluslararası güçlerin, dış güçlerin siyasi taşeronluğunu yapmıyor. Aynı zamanda elindeki mevcut örgüt yapısını korumak, güçlendirmek, bundan her şekilde yararlanabilmek için her türlü kaçakçılık olayını, her türlü kanunsuz faaliyetleri fırsat bulduğunca icra ediyor ve bundan büyük paralar elde ediyor.'

Konferansa ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YAZARLAR

40.9° / 23.3°