Tescilli Yapılar Turizme Kazandırılacak
Manşet Haber 17.02.2014 23:27:22 0

Tescilli Yapılar Turizme Kazandırılacak

Tescilli Yapılar Turizme Kazandırılacak

Adana(Ulus)--zeydan karalar-adsiad (3)Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Türkiye’nin en önemli gündem maddesinin ekonomi olması gerektiğini söyledi.


Üyesi olduğu ADSİAD genel kurulunda konuşan Zeydan Karalar, Türkiye’nin 17 Aralık operasyonlarıyla sıkıntılı bir sürece girdiğini belirtti, “İktidar ekonomiyi adeta yabana attı. Türkiye ekonomisi 17 Aralık’tan önce de önemli bir kriz yaşıyordu ancak 17 Aralık süreci bu krizin tuzu biberi oldu. İktidar siyasi çekişmeler nedeniyle vatandaşının ekonomik sıkıntılarını görmezden gelmeye başladı. Kendisini kurtarmanın telaşına düştü” dedi.
Karalar, şöyle konuştu:
“Dünyanın her yerinde öncelikli konu ekonomidir. Bir ülkenin dirliğini, birliğini, geleceğini, mutluluğunu ve huzurunu düşünüyorsanız ekonomiyle ilgilenmelisiniz. Bir toplumun ekonomik sorunları varsa orada huzur da yoktur, gelecek de yoktur. Esasında paralel devlet çıktı diye ekonomi bozulmuş değil, ülkemizin ekonomisi yıllardır bozulmaya devam ediyor. Bugün dünyanın 18. büyük ekonomisine sahip Türkiye’nin 2023’te 10. büyük ekonomiye sahip olması için yılda yüzde 6.5 büyüme sağlaması gerekiyor. Ülkemizin mevcutta yüzde 4 büyüyüp yüzde 4 küçüldüğünü göz önüne alırsanız 2023’te 10. büyük ekonomi olması bir yana daha gerilere giden bir Türkiye ile karşılaşacağız. Türkiye, böyle giderse ne yazık ki 2023 yılında 20’nin üstündeki sıralara gerileyecektir.”


TEPEBAĞ İÇİN MÜJDE VERDİ
Adana’nın kötüleşen, geriye giden ekonomisinin düzelmesinde Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar olarak üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğini ifade eden Karalar, bir de turizm müjdesi verdi. Zeydan Karalar, “Seyhan Belediyesi bünyesinde bulunmayan Koruma, Uygulama, Denetim Bürosu açarak tarihimize sahip çıkmak istiyoruz. Böylelikle turizmin gelişmesine, tarihimizin korunmasına belediye olarak katkıda bulunacağız. Emlak vergilerinin yüzde 10’unun sadece bu işlere ayıracağız. Seyhan’da yaklaşık 20 milyon TL emlak vergisi toplanıyor, yüzde 10’u 2 milyon TL’ye tekabül ediyor. Yılda 2 milyon TL’yi Tepebağ ve tescilli yapıların turizme kazandırılmasında kullanacağız” diye konuştu.


zeydan karalar-adsiad (1)


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°