Teskereyi Kim İstedi ?
Manşet Haber 5.10.2012 15:01:05 0

Teskereyi Kim İstedi ?

Teskereyi Kim İstedi ?

Adana(Ulus)--TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nazım Biçer, komşularla her türlü savaşa karşı olduklarını belirterek,”Temel hak ve özgürlüklerden yanayız. Ama bu komşularımızın, emperyalizmin güdümünde yerli yersiz iç işlerine karışmamızı gerektirmez.” dedi

ADANA- TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri İnşaat Mühendisi Nazım Biçer, her türlü savaşa karşı olduklarını, bilimin ve tekniğin halktan yana kullanılmasıyla savaşın ve sömürüsüz bir dünya kuracağına inandıklarını söyledi.
İKK Sekreteri Nazım Biçer, yazılı açıklamasında, Türkiye’de halkın komşularla hiçbir durumda savaş istemediğini belirterek şu görüşlere yer verdi:
HALK SAVAŞ İSTEMİYOR
“Bunu en iyi hükümet biliyor. Çünkü halkımızın komşularla savaş istemediğine ilişkin bilgiler hükümetin elinin altındadır. Buna karşın hükümet MHP’nin de desteği ile ‘’Tezkere’’ çıkardı TSK’yi yabancı ülke topraklarında savaşa sürecek bir ‘’Tezkere’’…Buna karşı çıkanları da ‘’milli bütünlüğe karşı kişiler ilan ediyor aklınca. Halk savaş istemiyorsa hükümet ve MHP savaş tezkeresi çıkarıyorsa milli bütünlüğe karşı olan kim?..
Türkiye de halk savaş istemiyor ama ABD ve AB kendileri girmeden Türkiye’yi komşuları ile savaştırarak, Türkiye üzerinden Emperyalist amaçlarına ulaşmak istiyorlar.
Tarihlerinin en büyük ekonomik bunalımlarından birini yaşayan emperyalistler, savaşı kışkırtarak kendi halklarından da bunalımı gizlemiş oluyorlar. Halklar savaşa karşıdır, onlar savaşta çocukların ölmesinin istemez.
Ilımlı İslam ve Büyük Orta Doğu projesinde ileri roller verecekleri vaadi ile Türkiye’yi pohpohlayarak komşuları ile düşman yapıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim!
Bizler TMMOB olarak komşularla her türlü savaşa karşıyız. Temel hak ve özgürlüklerden yanayız. Ama bu komşularımızın, emperyalizmin güdümünde yerli yersiz iç işlerine karışmamızı gerektirmez.
Halk kitlesel zamlardan sonra ‘’tezkere’’ kararının oyun içinde oyunun bir parçası olduğunu gizleyeceklerin mi sanıyorlar
Biz TMMOB üyeleri bilimin ve tekniğin halktan yana kullanılmasıyla savaşın ve sömürüsüz bir dünya kuracağına inanıyoruz
…Ve zamlara, savaşa, her türlü haksızlığa karşı halkımızın yanında son ana kadar direneceğimize söz veriyoruz.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°