TMMOB
Manşet Haber 30.12.2012 23:10:43 0

TMMOB'dan imza kampanyası

TMMOB'dan imza kampanyası

Adana (Ulus)--ikk_cgcTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nazım Biçer, iktidarın TMMOB’ni etkisizleştirmek amacıyla hazırladığı yasaya karşı çıkmak için başlattıkları imza kampanyasına destek beklediklerini açıkladı. Biçer, “AKP karanlığına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

ZMO Şube Başkanı Şahin Yeter ile ÇGÇ Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret eden İKK Sekreteri Nazım Biçer,  iktidarın Türkiye’nin en büyük örgütlenme kuruluşu TMMOB’yi etkisizleştirmek amacıyla 10 yıldır uğraştığına dikkat çekti. İmza kampanyasına medya mensuplarından da destek beklediklerini ifade eden TMMOB Adana İKK Sekreteri Biçer şöyle konuştu:

“Ülkemin talanını, bu talana karşı direnen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin etkisizleştirmesini amaçlayan yasa taslağının geri çekilmesini istiyoruz. Yapı Denetimi Hakkındaki Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı ile bütün ülke rantsal şantiyeye dönüştürülürken; ilgili meslek odalarının etkisizleştirilmesi ve toplumsal muhalefetin bastırılması hedeflenmektedir.

AKP’nin rant politikaları karşısında direnen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve bağlı odalarını etkisizleştiren, işlevsizleştiren;   Denizlerimizi,  kıyılarımızı,  derelerimizi,  yaylalarımızı,  meralarımızı,  ormanlarımızı,  madenlerimizi,  tarım arazilerimizi,  kısacası;  köyümüzü,  kentimizi,  ülkemizi,  tüm yaşam alanlarımızı talana açan bu yasa değişikliğine karşı çıkıyoruz.  Geleceğimize sahip çıkacağız. Bilimi ve tekniği dışlayan, kamusal hizmeti tasfiye eden AKP karanlığına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Adana İKK Sekreteri Nazım Biçer, sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini yeni yılda da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°