Topçu, aday olmadığını açıkladı
Manşet Haber 8.09.2012 12:28:25 0

Topçu, aday olmadığını açıkladı

Topçu, aday olmadığını açıkladı

Yüreğir eski Belediye Başkanı Ömer Topçu, son günlerde Adana kamuoyunun önüne kendisinin yeniden başkanlık görevine aday olduğu yönünde spekülasyonlara açık bilgilerin konulduğunu belirtip ‘herkes rahat olsun. Ömer Topçu bir yerlere aday değil’ dedi.

GÜNAYDIN ADANA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Aladağ’a son günlerde yerel basında özellikle adaylığı konusunda bazı iddiaların yer aldığını söyleyen eski Yüreğir Belediye Başkanı Ömer Topçu, ‘Ben hala Tekir’deyim. Eşimin rahatsızlığı ile uğraşıyorum. Siyaset yapmıyorum, siyasetçilere adaylık noktasında talep götürmüyorum. Adana Ak Parti başta olmak üzere diğer partilerde politika yapan dostlar ile bir araya gelip politika konuştuğumuz oluyor. Bana aday olmam noktasında bu dostlardan ‘sen aday olur isen seninle seçim kazanırız’ diyenler oluyor. Lakin ben böyle bir istek ve arzu içinde değilim. Herkes rahat olsun. Ömer Topçu aday değil’ dedi.

YAPTIKLARIMLA GURUR DUYUYORUM
Adana’da 25 yıllık politik hayatı içinde 10 yıl belediye başkanlığı yaptığını, ticaret anlamında önemli hizmetler vererek yüzlerce insanı ev sahibi yaptığını belirten Ömer Topçu, geriye dönüp baktığında önemli hizmetler yaptığına da inandığını belirterek bunlardan gurur duyduğunun altını çizdi. Siyasette ahde vefayı bilen dostları ile sürekli olarak görüştüğünü ve Çukurova, Yüreğir gibi ilçelerin de isimlerini söyleyerek kendisinin aday olması halinde seçim kazanacaklarını belirten siyasi dostları ile görüştüğünü belirten Ömer Topçu, ‘bir tek kişiye ben adayım demedim. Siyaset uzun bir maratondur. Seçim tarihleri belli olmamış, kimlerin aday olacakları ortada dahi yok iken benim gibi 25 yıllık bir politikacının çıkıp adayım demesi mümkün müdür?’ sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

TOPÇU İSMİ BAZILARINA BÜYÜK GELİR
Yüreğir eski Belediye Başkanı Ömer Topçu, kendisinin isminin özellikle gündeme getirilmesinin politika yapmak isteyen, halen politika yapan bazı kişilerin ‘Ömer Topçu üzerinden prim yapmaya çalışarak ‘ kendisinin adaylığını da piyasada konuşulmasını temin edip bu tür yıpratma politikasından sonra kendilerinin bir yerlere gelmeye çalıştığını gördüğünü sözlerine ekledi. Topçu, Adana ekonomisinin içinde bulunduğu duruma da değinip bıraktığı belediyenin hizmetleriyle yani geçmiş yıllarda Yüreğir’e yapılan hizmetler ile de sürekli övündüğünü vurguladı. Topçu, Adana’daki siyasetin de içinde düştüğü olumsuzluklardan örnekler vererek ‘Ömer Topçu ismini kimse ağzına sakız etmesin. Bazılarına bu isim çok büyük gelir’ dedi.

ADAYLAR ÇIKSIN
Eşinin sağlık koşulları gereğince halen Tekir’de bulunduğunu ve hiçbir siyasi parti ile yerel anlamda politika düşünerek görüşme içinde olmadığını belirten Ömer Topçu, kendisinin adaylığı ile ilgili olarak konunun içine parayı da karıştıranların olduğunu belirtip ‘çok çirkin. Üzülüyorum’ dedi. Ömer Topçu’nun belediye başkanlığı koltuğunu boşaltmasından sonra yaşadığı onlarca kötü davranışlara maruz kalmasına karşın kimseye kötü söz ile yaklaşmayarak kalp kırmadığını da belirtip net konuştu. ‘Herkes rahat olsun. Kim nereden aday olacak ise çıkıp ben adayım desin. Benim ismimle birilerini ötelemek, ötekileştirmek ve kötülemek yöntemi ile politika yapmasınlar. Bunun altında kalırlar’ dedi.


YAZARLAR

36.3° / 23.2°