Ülkemizin genç işsizlik stratejisine ihtiyacı var
Manşet Haber 2.10.2012 23:55:45 0

Ülkemizin genç işsizlik stratejisine ihtiyacı var

Ülkemizin genç işsizlik stratejisine ihtiyacı var

Adana(Ulus)--Avrupa Sosyalist Partisi Kongresi'ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili ile birlikte katılan PM Üyesi ve Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcı Gökçe Pişkin, Türkiye'nin genç işsizlik stratejisine ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Kongresi için CHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu ile birlikte Brüksel'de bulunan CHP Parti Meclisi üyesi Gökçe Pişkin, iki gün süren kongre'de Avrupa'nın içinde bulunduğu ekonomik krizin yanı sıra, genç işsizliğine çözümler ve sosyal Avrupa'nın nasıl inşaa edileceğinin tartışıldığını söyledi. Kongre'ye hakkında değerlendirmelerde bulunan Pişkin şu ifadelere yer verdi:
'Avrupa Sosyalist Partisi'nin bu Kongre'deki ana hedefi, Avrupa'da solu güçlendirmek ve sosyal bir Avrupa'yı inşaa etmek. Bunun için pek çok oturum ve tartışmaların yer aldığı Kongre'nin sonuç bildirgesi Avrupa finans piyasasının düzenlenmesi ve verimli bir şekilde yönetilmesini; genç işsizliği için hem ulusal hem Avrupa Birliği düzeyinde uygulanacak eylem paketini; insanlar arasındaki adaletsizliği gidermek için uygulanacak sosyal paktı; doğayı koruyan kanunların hayata geçirilmesi; demokrasinin ve sosyal değerlerin güçlendirilmesini ve Avrupa Birliği'nin büyüyerek entegre olmasını içeriyor. Kendisini tebrik ediyor ve Kongre'nin sonuç bildirgesini uygulama konusunda başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi tüm bu
değerler ve projelerin arkasındadır. En başta da bir genç olarak, genç işsizliğine çözüm getiren Avrupa Gençlik Garantisi paketini destekliyorum. Türkiye'nin de derhal genç işsizliği ile ilgili bir stratejiye ihtiyaç vardır.”

YAZARLAR

40.9° / 23.3°