Üniversite kavşağı sil baştan
Manşet Haber 28.08.2012 23:25:10 0

Üniversite kavşağı sil baştan

Üniversite kavşağı sil baştan

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki ana cadde, bulvar ve kavşaklar ‘Akıllı Dokunuş Projesi’ ile yeniden düzenleniyor.

“Akıllı Dokunuş Projesi” kapsamında kavşakları yeniden düzenlediklerini, yeni bulvarlar açtıklarını, trafiğin rahatlaması için 18 köprü yaptıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde bugüne kadar olarak gerçekleşen uygulamalarla trafik oldukça rahatlamıştır” şeklinde konuştu.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin Çukurova Üniversitesi kavşağı ve Mithat Özsan Bulvarı’nı genişletme çalışmasının devam ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Bilindiği üzere bu bulvar ve kavşak; Çukurova Üniversitesi, Balcalı Hastanesi, Baraj Seddesi ile PTT Evleri Yeşil Bulvarı kullanan araç sürücülerinin yoğun olarak kullandığı bölgedir. Burası yapılırken, günümüz araç trafiğine göre planlanmadığı için zaman zaman tıkanmalar meydana gelmekteydi. Mithat Özsan Bulvarı’ndaki genişletme çalışmalarımız ve kavşak uygulamamız tamamlandıktan sonra trafik sorunu tamamen ortadan kalkacaktır” dedi.

 

 

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°