Üniversite öğrencileri En Gözde İlaç Şirketini seçti
Manşet Haber 16.03.2013 11:52:54 0

Üniversite öğrencileri En Gözde İlaç Şirketini seçti

Üniversite öğrencileri En Gözde İlaç Şirketini seçti

Pfizer Türkiye, bu yıl da Bloomberg Businessweek araştırması  96 farklı üniversiteden, 10 bin 330 üniversite öğrencisinin görüşlerine başvurularak yapıldı.

Bloomberg Businessweek tarafından her yıl yapılan “En Gözde Şirketler” araştırmasında Pfizer Türkiye, ilaç firmaları arasında 1. sırada yer alarak bu yıl da yine ilaç sektörünün zirvesine yerleşti.

Realta Danışmanlık tarafından Bloomberg Businessweek için yapılan araştırma “Öğrencilerin Türkiye’de en fazla çalışmayı arzuladıkları şirketler hangileridir?”, “Öğrenciler bu şirketlerde niçin çalışmak istemektedirler?” gibi sorulara cevap aradı. Araştırmada özellikle 1980 sonrası doğan Y Kuşağı gençlerin çalışmak istedikleri şirketten beklentileri “alanında uzmanlaşmak”, “yeni projeler geliştirmek” ve “firmanın üst kademelerinde yer almak” olarak sıralandı.

pfizer_ilactaliderPfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal konuyla ilgili duygularını şöyle ifade etti:

“Pfizer’de bizler çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişiminin şirketin başarısıyla doğru orantılı olduğuna inanıyoruz ve bu doğrultuda onlara değer katan bir ortam yaratmak üzere çalışıyoruz. İşe alım süreçlerimizde adayları sadece başvurmuş oldukları pozisyon kapsamında değil ilerinin Pfizer liderleri olarak yetişecekleri düşüncesiyle işe alıyoruz. Çalışanlarımız birçok konuyu Pfizer’de yaşayarak, deneyimleyerek öğreniyor bu nedenle Pfizer üniversite sonrası da bir okul niteliği taşıyor. Pfizer Türkiye olarak, sunduğumuz bu imkanları ‘Pfizer’de Gelecek Var’ işveren markası altında birleştirdik. E-kariyer sayfamızwww.gelecek-var.com, sosyal medya hesaplarımız, gerçekleştirdiğimiz kampus ziyaretleri ve şirket davetleri ile gençlere pek çok farklı kanaldan ‘Pfizer’de Gelecek Var’ markasıyla ulaşıyoruz. Öğrencilere okula devam ederken iş hayatının inceliklerini öğrenme fırsatı tanıyan part-time iş programımız Pfifty Pfifty ile geleceğin Pfizerliler’ini yetiştiriyor, Captain Pharma sanal iş yönetim yarışmamızla ilaç dünyasının dinamiklerini sektöre girmeden tanımalarını sağlıyoruz. Hem Pfizer’i  tanımalarına hem ilaç sektörünü öğrenmelerine, bununla birlikte kendilerini iş yaşamına hazırlamalarına destek oluyoruz. Geleceğin lider ve yöneticilerinden oluşan tüm üniversite öğrencilerine bu yıl yine bizi ilaç sektörünün bir numaralı şirketi olarak seçtikleri için teşekkür ederim.”

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°