Ünüvar’dan futbol sahası müjdesi
Manşet Haber 11.01.2013 12:54:36 0

Ünüvar’dan futbol sahası müjdesi

Ünüvar’dan futbol sahası müjdesi

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan’da 500 seyirci kaphasiteli futbol sahası yapılacağını açıkladı.

necdetunuvar_tbmmNecdet Ünüvar yazılı açıklamasında, Ceyhan’ın Büyükmangıt Mahallesinde bulunan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edilen 93.673 Metrekarelik taşınmazın 50.000 Metrekarelik kısmı üzerine  105x70 Metre nizami oyun alanı olan drenajlı, sentetik çim yüzeyli, amatör ve profesyonel maç oynanabilecek özellikte, 4 soyunma odalı, ışıklandırmalı, 500 seyirci kapasiteli ve etrafı tel ihateli ile çevrili olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı için mali bütçeden yaklaşık 1.500.000 TL ödenek ayrılarak yatırım programına alındığını bildirdi. Söz konusu tesisin yapım ihalesinin 17 Ocak 2013 tarihinde yapılacağını belirten Necdet Ünüvar, Ceyhan ilçesine böylesine bir spor tesisi kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Ünüvar, Ceyhan ilçesine yapılacak futbol sahasına ek olarak Yüreğir ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilen 105x70 Metre ebatlarında çim yüzeyli Kayhan Kaynak ve Kardeşleri stadının, sentetik çim yüzeyli futbol sahasına dönüştürülebilmesi, soyunma odaları,  tribünlerin bakım onarımı ve saha aydınlatması yapım projesini 2013 yatırım programına aldırdıklarını söyledi.

AK Parti iktidarı döneminde gençlik ve spor alanında Adana’ya önemli yatırımlar kazandırdıklarını söyleyen  Ünüvar, Adana’nın sportif altyapısın güçlendirilmesi için bundan sonrada gerekli girişimlerinin devam edeceğini belirtti.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°