Vali Coş
Manşet Haber 26.01.2013 00:20:09 0

Vali Coş'tan flaş açıklama

Vali Coş'tan flaş açıklama

Adana(Ulus)--Adana İŞKUR kayıtlarına göre 26 bin 700 iş kaydından ancak yüzde 50'sinin kapatıldığı açıklandı. Vali Hüseyin Avni Coş ise, çalışabilir durumda olmasına rağmen çalışmayıp, vakıflardan yardım alan vatandaşların olduğunu ifade etti.

vali_iskur1İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2013 yılı 1. Olağan Toplantısı Vali Hüseyin Avni Coş Başkanlığında, yapıldı.

Vali Coş, 2012 yılındaki meslek edindirme kurslarının verimliliğini ve sonuçlarını değerlendirme imkânı bulduklarını belirterek, '2013 yılında açılacak olan kurslar hakkında, istihdam kurulunun değerli mensuplarının görüş ve önerilerinden yararlandık. Bu suretle açılacak olan kursların gerçekten reel sektörün, sanayi ve ticaret sektörünün, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda olması, böylelikle bu kurslardan mezun olan kursiyerlerin kolayca istihdam edilebilmelerini sağlamak için gerekli değerlendirmeleri hep beraberce yaptık' dedi.

İŞ VAR ÇALIŞAN YOK!

Vali Coş, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü kayıtlarında 26 bin 700 açık iş pozisyonundan ancak yüzde 50'sinin kapatılabildiğini, çalışabilir durumda olmasına Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından işe yönlendirilmesine rağmen çalışmayıp, vakıflardan yardım alan vatandaşların varlığına değindi.vali_iskur

Vali Coş, konuşmasının devamında “Bu insanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızdan yardım almalarının da yararlanmalarının da azaltılması ve durdurulması, bu insanların işe yönlendirilmesi ve çalışmaya özendirilmesi için vakıflarımız ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz arasındaki bağın daha da güçlendirilmesi yönünde çalışacağız” dedi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Koçberber, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.(Kaynak: Valilik sitesi)

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

38.6° / 26.5°