Vali Coş: Cumhuriyet ilelebet payidar kalacak
Manşet Haber 28.10.2012 15:22:28 0

Vali Coş: Cumhuriyet ilelebet payidar kalacak

Vali Coş: Cumhuriyet ilelebet payidar kalacak

Adana(Ulus)--Vali Hüseyin Avni Coş’un, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı şöyle:
“Büyük Milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Ulu Önder Atatürk’ün 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği, esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın, bu büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin 89. yılını, milletçe birbirimize daha fazla kenetlenmiş şekilde büyük bir coşku içinde kutluyoruz.
Tüm bu gayretlerin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir.
Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır.
Cumhuriyetin temelinde, vatandaşlarını çağdaş bir devletin vatandaşı yapmak yatar. Büyük Önder Atatürk de; 'Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağdaş ve bütün anlam ve biçimi ile uygar bir toplum haline ulaştırmaktır' sözüyle, hedefimizin çerçevesini açıkça ortaya koymuştur.
Şunu hiç unutmayalım ki birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Bu tarihi gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunar, tüm Adanalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramlarını en içten dileklerimle tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°