Valilik sitesinde 30 Ağustos kutlaması
Manşet Haber 30.08.2012 23:16:32 0

Valilik sitesinde 30 Ağustos kutlaması

Valilik sitesinde 30 Ağustos kutlaması

Adana Valiliği sitesinde  kutlama haberi '30 Ağustos Zafer Bayramı Adana'da Düzenlenen Törenlerle Kutlandı' başlığı ile verildi. Sitede tam 21 fotoğraf yer aldı. Haber aynen şöyle:

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıldönümü, Adana'da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlamalar ilk olarak Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Buradaki törende; Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile birlikte Türk Bayrağının göndere çekilmesiyle Atatürk Parkı’ndaki tören son buldu.

Atatürk Parkı’ndaki kutlamaların ardından makamına geçen Vali Hüseyin Avni Coş, burada 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ile beraber 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamındaki tebrikleri kabul etti.

İstasyon Meydanında düzenlenen resmi geçit töreninde ise Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, kutlamalara katılan vatandaşların bayramını kutladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı’ndan Kurmay Yüzbaşı Raşit Erikçi yaptı.

30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun, insanüstü gayreti ile dönemin en güçlü devletlerine ve onlara hizmet edenlere karşı kazanılan onurlu ve eşsiz bir zafer olduğunu vurgulayan Kurmay Yüzbaşı Erikçi “30 Ağustos Zaferi, her türlü olumsuz koşullara ve yoksulluğa rağmen, şanlı tarihinden kaynaklanan azim ve kararlılıkla, karşısındaki büyük güçleri mağlup ederek, bağımsızlık hedefine odaklanması, bir ulusun kurtuluşunun destansı hikâyesinin sonucudur. Atatürk'ün yaktığı bu özgürlük ateşi yalnızca Türklerin değil, dünyadaki ezilmiş tüm ulusların hürriyet meşalesi olmuştur. Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk Ordusu’nun kahramanlığının, yüksek kudret ve kabiliyetinin bir göstergesi olmakla kalmamış, ulusal birlik ve beraberliğimizin, zaferlerin kazanılmasında ne kadar büyük bir güç olduğunu da ortaya koymuştur” dedi.

Törenler, bir öğrenci ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nden bir gazinin şiir okumasının ardından, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen tören geçişi ile son buldu.

Vali Hüseyin Avni Coş, tören sonrası Zafer Bayramı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; Zafer Bayramı’nın Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde kazandığı en büyük başarılardan birisi olduğunu, bu zaferi iyi anlamak gerektiğinin ifade etti.

Kutlamalara, Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan, Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı, Mülki ve Askeri Erkan ile Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.(Kaynak:

http://www.adana.gov.tr)

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°