Valimizi yanılttılar
Manşet Haber 2.11.2012 13:52:42 0

Valimizi yanılttılar

Valimizi yanılttılar

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Yaman, 'Fatma-Kemal Timuçin Kalp Merkezi'nin, 'Diş Hastanesi'ne dönüştürülmesine karşı olduklarını belirterek, “Bu konuda Vali Hüseyin Avni Coş’un da yanıltıldığını düşünüyorum” dedi.

SOSYAL DEVLEKT İLKESİ NERERDE?
Söz konusu hastanenin yoksul kesimlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeye kurulması gerektiğini belirten Yaman, “Bu hastanenin kurulması 100-150 meslektaşımızın muayenehanesinin kapanmasına neden olacak. Bir işi yaparken diğerini yıkıyorsanız burada sosyal devlet ilkesinden söz edilemez” diye konuştu.

DEVLETİN PARASI HEBA EDİLECEK
Fatma-Kemal Timuçin Kalp Merkezinin, 'Diş Hastanesine dönüştürülmek istenmesiyle ilgili odalarının görüşlerine başvurulmadığını söyleyen Yaman, ” Bizim 580 üyemiz var. Ağız ve diş sağlığı konusunda yetkiliyiz ve bu işi biliyoruz ama görüşlerimiz alınmıyor. Bu iş devletin parasını heba edecek” dedi.

Genelde ekonomik durumu iyi olmayan, sosyal güvenceden yoksun halk kesimlerinin yoğun olarak yaşadığı bölgelere böyle bir hastane kurulmasının doğru olacağını ifade eden Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Eğir yoksul bir semte bu hastane açılmış olsa, şehir merkezinde serbest çalışan meslektaşlarımız bundan etkilenmezdi. Şimdi bu hastaneyi kursunlar, en az 100 meslektaşımız muayenehanesine kilit vuracak. Biz sosyal devletin gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz. Biz lojman yardımıydı, kira yardımıyla bunlardan yararlanmıyoruz. Kira ödüyor, devlete vergi ödüyoruz. Bu şekilde ayakta kalma mücadelesi verirken, bir kararla 100 meslektaşımızı çaresizliğin kucağına atacaklar.
Eski Vali İlhan Atış döneminde bu konu ona yönetim kurulumuzca anlatılmıştı. Vali Atış, bizleri haklı bulmuştu ve bu Fatma-Kemal Timuçin Kalp Merkezinin, Diş Hastanesi'ne dönüştürülmek istenmesine karşı çıkmıştı. Atış gitti Hüseyin Avni Coş geldi. Kendisi diş hastanesi konusunda bizim düşüncelerimizin karşısında. Sayın valimizi yanlış yönlendirdiklerini düşünüyoruz. Bu işin yapılması yüzünden devlet imkanları çarçur edilecek. Yanlışlık anlaşıldığında ise iş işten geçmiş olacak.

Şu anda Seyhan ve Çukurova'da yaklaşık 350 serbest çalışan diş hekimi var. Bunların 100-150 tanesi muayenehanesini kapatmak zorunda kalacak.”(Kaynak: Çukurova Press)

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°