Yazarlar okurlarıyla buluşuyor
Manşet Haber 15.01.2013 19:56:39 0

Yazarlar okurlarıyla buluşuyor

Yazarlar okurlarıyla buluşuyor

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde 200 yayınevi ve 300 yazarı okurları ile buluşturacak 6. Çukurova Kitap Fuarı açıldı. Kitap Fuarı 20 Ocak tarihinde sona erecek.

cukurova_fuar6TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş., Türkiye Yayıncılar Birliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Koza A.Ş.'nin işbirliğinde tarafından düzenlenen  Çukurova Kitap Fuarı'nın açılışı Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, TÜYAP Adana Genel Müdürü İlhan Ersözlü, TÜYAP Kültür ve Sanat Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu tarafından açıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş törendeki konuşmasında, geçen yılki kitap fuarını 500 bin kişinin ziyaret ettiğin anımsattı, bu yıl  bu sayının arttırılması gerektiğinin altını çizdi,”Bütün bölgedeki insanlarımızın kitapla olan dostluğunu pekiştirecek, kendilerini yenilemelerini sağlayacak, daha donanımlı olarak işlerini yapmalarını, hayata bakmalarını sağlayacak şekilde bu fuardan yararlanmaları gerekiyor.' İfadesini kullandı.

Adana'nın kültür ve sanatta Türkiye'nin gülen yüzü olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kültür, sanat, yazar açısından Adana’nın, Türkiye'nin gülen yüzü olduğunu belirtti.fuar6

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, Türkiye'nin dünyada ender görülecek şekilde genç okur kitlesine sahip olduğunu  söyledi, “ Çukurova, derin kültürü ve edebiyat sevgisiyle, baştan beri kitap fuarını sahiplendi.dedi.

Fuar, 20 Ocak'a kadar 10.30-20.30, kapanış günü olan 20 Ocak'ta tarihinde ise 10.30-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Kitapseverler fuarı ücretsiz gezebilecek.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°