Yemekçiler de üniversite kuruyor
Manşet Haber 17.11.2012 02:08:13 0

Yemekçiler de üniversite kuruyor

Yemekçiler de üniversite kuruyor

Adana(Ulus)- Yemek Sanayicileri Derneği 2013-2014 akademik eğitim döneminde Meslek Yüksek Okullarından başlamak üzere YESİDEF Üniversitesini kuracaklarını açıkladı

Hazır yemek sanayi sektörünün çatı kuruluşu olan YESİDEF, Kasım Ayı toplantısını Adana Yemek Sanayicileri Derneği ev sahipliğinde Adana’da Ticaret Odası sosyal Tesislerinde yaptı.

Her ay farklı bir ilde yapılan genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı için Adana’ya gelen dernek başkanları Adana ‘da nostaljik bir kahvaltının ardından Tarım Fuarını, daha sonra da kuzey Adana’yı gezdiler.

Federasyon Başkanı Hüseyin Bozdağ, özetle şunları söyledi.

“Yaklaşık 400 bin kişiye istihdam olanağı sağlayan yemek üretimi sanayinin sektörel kuruluşu olan YESİDEF, Türkiye ekonomisine çok önemli bir katkı sağladığı gibi sosyal sorumluluk projeleriyle de ülkemiz sosyal yaşamına müdahil olmaktadır.

22 milyon insana hizmet vermeyi hedefleyen federasyonumuz üyesi derneklere bağlı firmalar, AB standartlarında üretim yaptıkları gibi Federasyon olarak da biz tüm üretici firmaları denetlemeyi görev olarak kabul ediyoruz.

Şu anda 22 ilde örgütlüyüz, ancak 81 ilde örgütlenmeyi hedef olarak önümüze koyduk.

Uzun zamandır gündemimizde olan Türkiye’nin gıda konusunda ilk tematik üniversitesini açma kararını Adana toplantısında almış olmamız, bu toplantıyı daha anlamlı hale getirdi.

2013-14 akademik eğitim döneminde Meslek Yüksek Okullarından başlamak üzere YESİDEF ÜNİVERSİTESİ ni halkımızın hizmetine sunacağız.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı “okullara süt kampanyasını” desteklediğimiz gibi yeni bir projeyle,”süt yetmez, çocuklarımıza yemek de verelim” diyoruz.”

Adana Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Levent Duyuler Adana ve sektörün sorunları hakkında bilgi verdi.  32 sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Adana Gıda yem şube Müdür vekili Metin Toprak, üniversiteden akademisyenler katıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°