Yereşen unutulmadı
Manşet Haber 26.01.2013 01:11:44 0

Yereşen unutulmadı

Yereşen unutulmadı

Adana(Ulus)--osman yeresen anma4Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyesi, eski genel sekreter, Seyhanspor Kulübü eski başkanı, milli hakemlerimizden Osman Yereşen vefatının 5.yıldönümü nedeniyle, ÇGC’de yapılan törenle anıldı. Törene Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’in yanısıra, merhumun torunu ve Galatasaray Kulübü Genel Kurul üyesi Reha Yereşen ile Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Tuncer Akdoğan, Adanaspor Genel Menejeri Murat Daldık, TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, ASGD Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş, Seyhanspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Bölükbaşı ve Alican Özcan, ÇGC Üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Merhum Osman Yereşen’in torunu Reha Yereşen, “Dedem iyi bir Adanalıydı. Adana sevdalısıydı. Kendisini 91 yaşında kaybettik ama doyamadık. Çok özlüyoruz. Dedemi her yıl Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak anmalarından dolayı müteşekkiriz. Osman Yereşen’i unutturmadıkları ve genç kuşaklara da tanıttıkları için Ailem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de konuşmasında, Osman Yereşen’in ÇGC’ye çok önemli hizmetleri olduğunu belirtti.

TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz da, rahmetli Osman Yereşen’in sportif yanından çok faydalandıklarını, gerek hakemliği ve gerekse de spor yazarlığı konusunda sık sık bilgisine başvurduklarını belirterek, ‘İyi bir spor adamıydı. Bizlere ağabeylik yaptı. Espirili, hoş sohbet ve karizmatik kişiliğiyle genç kuşaklara da örnek oldu” şeklinde konuştu.

ASGD Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş, “Osman amcamız genç-yaşlı ayrımı yapmaksızın her kuşaktan insanlarla sohbet edebilen, spor birikimiyle bize örnek olan bir insandı. Galatasaray aşkı bir başkaydı. Takımı galip geldiğinde bizi kızdırır, omuzuna taktığı teyple bize Galatasaray marşları dinletirdi. Sohbeti dinlenir, bulunduğu ortamı neşelendirip espirileriyle hepimizi güldürür, aynı zamanda düşündürürdü. Nur içinde yatsın” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°