Yılmaz: Hükümet köylümüzün sesine kulak versin
Manşet Haber 11.12.2012 02:12:58 0

Yılmaz: Hükümet köylümüzün sesine kulak versin

Yılmaz: Hükümet köylümüzün sesine kulak versin

Adana(Ulus)--MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, hükümetin, köylülere yönelik politikalarını bir an önce gözden geçirmesini ve üretici lehine kararlar almasını istedi. Yılmaz, “Ekonomik olarak büyük bir çıkmazdaki köylerimiz ne yazık ki boşalacak, toprak sahipsiz kalacaktır.” diye konuştu.

Seyhan ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra Sarıçam ilçesine bağlı Hocallı köyüne giden MHP Milletvekili Seyfettin  Yılmaz ve beraberindeki  heyet, köylülerle sohbet etti. Köy  kahvelerinde vatandaşların  dertlerini dinleyen Yılmaz, bir dokundu bin ah işitti.  Köy eski Muhtarı Resul Gökdemir ve mevcut muhtar Hasan Çağlar’ında bulunduğu toplantıda köylüler, “ Çiftçi tarihinin en karanlık günlerini yaşamaktadır. Girdi maliyetleri sürekli artarken yetiştirdiğimiz ürünler para etmemektedir. Ayrıca devletin sıfır faizle bizlere verdiği damızlık büyükbaş hayvanların alım maliyeti, piyasa satış fiyatının yarısından bile düşük olduğu için büyükbaş hayvan besleme işine giren köylüler zarar etmektedir. 7 bin liraya aldığımız inekleri satmak istediğimizde en fazla 3 bin liraya alıcı bulabiliyoruz. Üstelik yem ve saman maliyeti çok yüksek.  7 bin liraya alınan ineğin maliyeti bu şekilde 10 bin lirayı buluyor. Satış fiyatının çok düşük olması nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz” şeklinde konuşarak dert yandılar.

Köylerde çiftçilik ve hayvancılık yaparak yaşamlarını sürdüren vatandaşların bu hükümet döneminde mağdur olduklarını dile getirdiğini ifade eden MHP Adana milletvekili Seyfettin Yılmaz, şöyle konuştu:

“Sadece ova köylerimizde değil ülkenin tüm kırsalında hükümet politikaları nedeniyle köylümüz büyük sıkıntılar çekmektedir. 2B uygulamalarından hayvancılık desteklerine kadar köylülerimizi direk ilgilendiren politikalar ne yazık ki köylümüzün yüzünü güldürmekten çok onları ekonomik çıkmaza doğru itelemiştir. Hükümet, köylülere yönelik politikalarını bir an önce gözden geçirmek ve üretici lehine kararlar almak zorundadır. Bu şekilde devam ederse,  ekonomik olarak büyük bir çıkmazın içerisinde olan köylerimiz ne yazık ki boşalacak, toprak sahipsiz kalacaktır. Bırakın kar etmeyi ekmeğini bile tarım ve hayvancılıktan çıkaramayan vatandaşlarımızın sesine, hükümet kulak vermelidir. Çiftçi ve köylü MHP iktidarında hak ettiği değeri görecek ve ekonomik anlamda rahatlayacaktır.”

 

YAZARLAR

38.6° / 24.6°