Yöresel dayanışma
Manşet Haber 30.11.2012 13:27:57 0

Yöresel dayanışma

Yöresel dayanışma

Kısa adı ATF olan Adana Toroslar Federasyonu resmi olarak kurularak yöresel dayanışma için yola çıktı.

Kurucu başkanlığını Cenap Erol’un yaptığı federasyonda yönetim kurulu üyeliklerini Mesut Bedir, Muhittin Yastı, Osman Bağış, Yaşar Çelen, İlker Cem Küçük, Fikret Yeni, Gökhan Özkök ve A. Levent Karaömerlioğlu yapacak.

Adana Baro Tesisleri’nde düzenlenen federasyon oluşum toplantısında söz alan Başkan Cenap Erol, 8 aydır bölgesel olarak yapılan çalışmaların meyve verdiğini belirterek kuruluş aşamasını tamamladıklarını söyledi. Erol, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ, İmamoğlu, Sarıçam ilçelerine ait derneklerin bir araya gelmesi ile oluşan federasyonun onur kurulu üyeliklerine eski Adana Milletvekilleri İbrahim Öztürk, Halit Dağlı, Musa Öztürk, Ziya Yergök, Timuçin Savaş, Mehmet Büyükyılmaz ve Coşkun Bayram ile halen milletvekilliği görevini sürdüren Ali Halaman ile Ali Küçükaydın’ın getirildiğini kaydetti.

Önümüzdeki günlerde federasyon binasının törenle açılacağını söyleyen Başkan Cenap Erol, alt komisyonların oluşturularak faaliyetlerine başlayacaklarını belirtti. Federasyonun destekçisi olan Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Adem Ersoy, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, TEDAŞ Bölge Müdürü Mahmut Dalkır, İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Kozan MHP İlçe Başkanı Ender Çulhacı, Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kozan Ticaret Odası Başkanı Yaşar Çelen ile iş adamı Cahit Öztok kuruluş toplantısına katılan isimler arasında yerini aldı.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°