Yumurtalık sahili düzenleniyor
Manşet Haber 14.10.2012 14:24:58 0

Yumurtalık sahili düzenleniyor

Yumurtalık sahili düzenleniyor

Adana(Ulus)--Tarihi güzelliklere sahip Akdeniz’in incisi Yumurtalık ilçesi deniz sezonunun sona ermesiyle birlikte, Belediye sahil şeridindeki turistik tesislerin tamamını yıkarak yeniden inşa edilmesi çalışmalarına başladı.
Belediye Başkanı Turgut Erişmen, Adana Valiliğinden aldığı maddi destekle deniz kıyısındaki Antik tiyatro, restoran, kafeterya, çay bahçesi, park, kamelya, duşa kabin ve tuvaletleri yenilemek amacıyla yıktı. Belediye görevlileri ayrıca yol, kaldırım, yeşil alan ve yürüyüş yollarını da el attı.
Belediye Başkanı Turgut Erişmen, Yumurtalığı Adana’ya yakışır bir hale getireceklerini kaydederek, “Bu konuda bizlere büyük destek veren Adana Valimiz Hüseyin Avni Coş başta olmak üzere özel idare ile tüm halkımıza teşekkür ederim” dedi.
Yumurtalık sahil şeridinin sil baştan yenileneceğini belirten Başkan Erişmen,“Tarih kokan ilçemiz, batı sahillerini aratmayacak. Yeni yaz sezonuna daha temiz daha düzenli gireceğiz” diye konuştu.
Tüm çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Turgut Erişmen, “İlçemizi, layık olduğu turizm kentleri listesinde üst sıralara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Bugün ise yol, kaldırım, antik tiyatro, restoran, kafeterya, çay bahçesi, kamelya, duşa kabin ve tuvalet gibi çalışmalarımız da hızla sürdürüyoruz. Tüm bunlar bittiğinde ilçemiz çok güzel bir görüntüye sahip olacak ” şeklinde konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°