Yumurtalık yaz hazırlığı erken başladı
Manşet Haber 15.11.2012 10:02:57 0

Yumurtalık yaz hazırlığı erken başladı

Yumurtalık yaz hazırlığı erken başladı

Yaz mevsiminde Adanalıların akınına uğrayan Yumurtalık ilçesinde  belediye ekipleri alt yapı hazırlıklarına başladı.

Yumurtalık’ta su, yol ve kaldırım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Turgut Erişmen “İlçemizi modern hale getirmeyi hedefledik” dedi.

Su sıkıntısını tamamıyla ortadan kaldırmak istediklerini ifade eden Erişmen, 11 kilometrelik su boru hattının değiştirilmesi ve Çatalan suyunun yumurtalığa getirilmesi için proje  hazırladıklarını, ihale aşamasına gelen projenin bir an önce hayata geçirilmesi için DSİ bölge müdürlüğüne teslim edildiğini bildirdi.

Belediye ekipleri en çok yaya ve trafik yoğunluğunun yaşandığı Akdeniz mahallesinde yolları genişleterek kaldırımlar da parke ile döşeniyor.  Sahil kıyısındaki Antik tiyatro,  restoran, kafeterya, çay bahçesi, park, kamelya, duşa kabin ve tuvaletler de bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, halkının rahat etmesi için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Bu konuda kendilerine destek olan Vali Hüseyin Avni Coş’a teşekkür eden Erişmen, ilçeyi modern bir belde haline getirmek için çalıştıklarını ifade etti. Erişmen,  “Öncelikle 11 km’lik su boru hattın değiştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece belediyemiz alt yapıdaki içme suyu-kanalizasyon gibi aksayan hususları çözmüş olacaktır.  Yumurtalığımızı yaza kadar en kısa sürede hiçbir eksiği olmayan bir ilçe haline dönüştüreceğiz”dedi

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°