YÜREĞİR
Manşet Haber 5.11.2018 19:23:27 0

YÜREĞİR'DE ÇOK ÖZEL ASKER KINASI

YÜREĞİR'DE ÇOK ÖZEL ASKER KINASI

Yüreğir Belediyesi ile ''Gönüllü Anneler'' işbirliği ile asker kamuflajı giyen çoğu down sendromlu 30 engelli gence Hayme Ana Kına Konağında asker kınası yakıldı. Duygusal anların yaşandığı kına eğlencesinde aileler ve engelliler askeri kıyafet giyerek bir günde olsa asker olmanın sevincini yaşadılar. Kına Etkinliğine AK Parti MKYK Üyesi Yavuz Subaşı ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile aileler katıldı.
Herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Başkan Çelikcan ''İnsan severse her şeyi başarabilir. Bu arkadaşlarımız 1 günde olsa asker olmak istediler. O güzel duyguyu yaşamak istediler. Bu yavrularımız özel insanlar, aileleri de özel aile olarak görüyorum. Erkek çocuklarımıza asker kınası yakmak istedik. Kına mutluluktur, sevgidir. Asker kınası geleneğimizde çok önemli yer tutar. Çocuklarımızı kınalayarak vatan millet sevgisi adına askere göndeririz. Bu özel çocuklarımıza ve ailelerine bu duyguyu yaşatmak istedik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' şeklinde konuştu.
Çocuklarının biz de varız, bizde asker olmak istiyoruz dedikleri için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini, bunun için kendilerine her türlü desteği sağlayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a teşekkür eden Gönüllü Anneler Topluluğu yaptıkları açıklamada ''Her erkek çocuğunun hayali asker olmaktır. Bu özel çocuklarımız ve aileleri ne mezuniyet yaşayacaklar, ne de asker olabilecekler. Biz bu güzel duyguyu yaşatmak için bu etkinliği gerçekleştirdik.'' dediler.
Aileler ve askeri giysi giyen engelli gençler davul zurna eşliğinde gönüllerince eğlendiler. ''En büyük asker bizim asker' sloganıyla 30 engelli gence asker kınası yakıldı. Başkan Çelikcan eğlencelerine eşlik etti.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°