Yüreğir’de yatırım yapacak İşadamına kolaylık
Manşet Haber 31.10.2012 14:14:49 0

Yüreğir’de yatırım yapacak İşadamına kolaylık

Yüreğir’de yatırım yapacak İşadamına kolaylık

Adana(Ulus)--İşadamlarının istihdam sağlayarak çok saygın bir görevi yerine getirdiğini söyleyen Kaymakam Turgut Subaşı, “Yüreğir’e yatırım yapacak işadamlarına, yetkim dahilinde her türlü kolaylığı sağlamaya hazırım. Yüreğir’de yapılacak çok şey var.” dedi. Her hangi bir STK çatısı altında örgütlenip sosyal sorumluluk projelerine de imza atan işadamlarının faaliyetlerinin takdire değer olduğunun altını çizen Kaymakam Subaşı, AGİD’in de çok aktif çalıştığını gözlemlediğini ifade etti.
Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Alpat, Genel Sekreter Mehmet Aydın, Savaş Daşkan, Bayram Ali Sivaslıoğlu, Muhammed Yıldırım, Hakkı Polat ve Genel Sekreter Yardımcısı Engin Tunç Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı’nı ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundular.
AGİD’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Subaşı, Yüreğir’de bir dizi projeyi hayata geçirmek için çalışmaların başlatıldığını müjdeledi. Eğitim düzeyindeki düşüklük, istihdamdaki vasıfsızlık, uyuşturucu ve sokak çocukları ile sosyal ve kültürel açıdan gelişime yönelik projelere öncelik vereceklerinin altını çizen Kaymakam Subaşı, “Yaşlısından gencine, özürlüsünden şiddet gören kadınına kadar her kesimden vatandaşımızın görüşlerini alarak uygulayacağımız projeleri Avrupa Birliği, kalkınma ajansı veya bakanlıkların hibe fonlarından faydalanarak gerçekleştirmeye çalışacağız.” diye konuştu.
AGİD’in faaliyetleri hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Mehmet Aydın da, üyelerin ticari ufuklarını açmak için çalıştıklarının altını çizdi. Sektörel programların yanı sıra TUSKON vasıtasıyla uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Aydın, “25-30 Kasım tarihleri arasında tekstil, deri, ev tekstili, hazır giyim ve ilgili makineler sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 1000 firma ve 2 bin yabancı işadamının katılacağı Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsü 2012 Programında, Adanalı firmalar da ürünlerini tanıtma fırsatı bulacaklar.” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°