Yüreğir’e 3 köprü
Manşet Haber 14.11.2012 17:36:28 0

Yüreğir’e 3 köprü

Yüreğir’e 3 köprü

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir’de PTT Evleri Mahallesi’nde DSİ sulama kanalı ile Özgür Mahallesi ve Kiremithane Mahallesi’nde de Sarıçam Deresi üzerinde 3 ayrı köprünün yapım çalışmasının son aşamaya geldiğini açıkladı.

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinde ana cadde ve meydanlar ile kavşaklarda düzenleme çalışmaları ile yeni bulvar açma çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Doğu-batı, kuzey-güney ayrımı ve ilçe farkı gözetmeksizin hizmet üretmeye devam ediyoruz. Amacımız akıllı dokunuşlarla trafiği rahatlatmak, vatandaşlarımızın kent içinde rahat ve güvenli, zaman kaybetmeden bir yerden bir yere ulaşmasını sağlamak. Bu amaçla Yüreğir’in çeşitli bölgelerinde başlattığımız 3 ayrı köprü yapımında son aşamaya geldik” dedi.

Köprülerden birinin PTT Evleri Mahallesi’nde Yeşilbulvar’da yer alan DSİ’ye ait sulama kanalı üzerine yapıldığını belirten Zihni Aldırmaz, “Bu köprü30 metregenişliğinde17 metreuzunluğunda olacak ve bölgedeki trafik akışını rahatlatacak. Vatandaşlarımız sulama kanalından karşıya geçmek için uzun bir yolu katetmek zorunda kalmayacak. Ayrıca itfaiyemiz olası bir yangına daha çabuk müdahale edebilecek. Ayrıca Sarıçam Deresi üzerine yapılacak iki köprüden biri Özgür Mahallesi’nde olacak.44 metreuzunluğunda30 metregenişliğindeki bu köprü D-400 Karayolu ile Kozan Yolu arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak. Çamlıbel Mahallesi ile Kiremithane Mahallesi’ni birbirine bağlayacak diğer köprü ise46 metreuzunluğunda ve25 metregenişliğinde olacak. Bu iki köprüyü 20 güne kadar tamamlayıp, hizmete açmayı planlıyoruz. Bu köprülerin tamamlanmasıyla daha önce 18 olan köprü sayısı 21’e çıkacak. Amacımız Adanalıların hayatını kolaylaştırmak. Bunun için çalışmalarımıza yoğun olarak devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°