Yüzme sporunda gelinen nokta
Manşet Haber 13.10.2012 15:57:23 0

Yüzme sporunda gelinen nokta

Yüzme sporunda gelinen nokta

Adana(Ulus)--Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan,2 dönemlik başkanlığında sporcu, kulüp, hakem, antrenör sayısında patlama yaşandığını söyledi.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret Başkan Cafer Esendemir ile görüşen federasyon başkanı Ahmet Bozdoğan burada,k eski sporcular ve spor kulübü yöneticileriyle düzenlediği basın toplantısında, 17 Ekim Çarşamba günü Ankara’da Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek genel kurulda yeniden aday olduğunu kaydetti.
Geçmiş yıllarda yüzme ve sutopu milli takımının yarısından fazlasının Adanalı olduğunu hatırlatarak, ‘’ Adanalı olmaktan her zaman gurur duyuyorum. 15 yılda 150’ye yakın Türkiye rekoru kırdım. O dönemlerde Milli takım Adanalılardan oluşurdu. Günümüzde Adana’dan milli takımlarda sporcu göremiyorum. Adanalı bir federasyon başkanı olarak bundan rahatsızlık duyuyorum. Adanalının genlerinde yüzme var, spor var. Adana’yı eski günlerine kavuşturacağız’’ dedi.
4 yıllık başkanlığı döneminde sporcuların 622 yeni Türkiye rekoru kurduklarını ifade eden Bozdoğan, şöyle devam etti:
‘’2 dönemlik başkanlığımda sporcu, kulüp, hakem, çalıştırıcı sayısında patlama yaşandı. 4 yılda sporcular 622 yeni Türkiye rekoru kırdılar. Eski dönemlerde, Balkan Şampiyonası, Akdeniz Oyunları, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile olimpiyatlarda her kategoride 50 kişi katılıyorsa, bizim sporcular 48. Olurdu. Şimdilerde bilimsel çalışmanın yanı sıra yabancı antrenörler getirerek, madalya almaya başladık. Bu ezikliği üzerimizden attık. 2009 yılında Avrupa Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yaptık. Katılan ülkelerden teşekkür mektupları aldık. Şimdi, 12-16 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek ve 158 katılacak Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Olimpiyatlara aday bir ülke olarak bu gibi uluslararası organizasyonlardan iyi not almalıyız. Aksi halde olimpiyatlar bizim için hayal olur.’’

YAZARLAR

19.5° / 8.9°