Zafer Bayramı resepsiyonu
Manşet Haber 4.09.2012 03:15:18 0

Zafer Bayramı resepsiyonu

Zafer Bayramı resepsiyonu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90’ıncı yıldönümü Adana Valiliği bahçesinde düzenlenen geniş katılımlı bir resepsiyonla kutlandı.
Resepsiyonda, Vali Hüseyin Avni Coş ve Eşi Aylin Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Eşi Semra Bostancı ile Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ve Eşi Serpil Aldırmaz geceye katılanların bayramını kutladı.
Yoğun ilgi gösterilen resepsiyonda 6. Kolordu Komutanlığı Bölge Bandosu bir konser verirken, sanatçılar tarafından konuklara, doğu ve batının sentezinden oluşan seçkin müzikler sunuldu.
Gecede sahne alan tiyatro sanatçıları ise, sahneledikleri Kuvayı Milliye Oratoryosu ile Kurtuluş Savaşı’nı anlatırken, Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mühimmat taşıyan köylüleri de canlandırdılar.
Resepsiyon sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Valisi Hüseyin Avni Coş; gerek milli, gerekse de dini bayramların; milli birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği, insanların birbirine kenetlendiği, dargınların barıştığı, birlikte yaşama sevincinin doruğa çıktığı özel günler olduğunu söyledi.
Vali Coş konuşmasının devamında; 'Böylesi günleri, toplumun tüm kesimlerini yansıtan bir tablo ile kutlamak istedik. Alevisi, Sünnisi ile Türkü, Kürdü, Zazası ile Çerkezi, Boşnağı ve Yörüğü ile tüm etnik unsurları bir araya getirmek istedik. Tüm bunlar etle tırnak gibidir, asla birbirinden ayrılmaz. Bunları ayırmak isteyenlere karşı buradaki tablo, onların çabalarının beyhude olduğunun bir işaretidir. Bu bayram hepimizin. Çünkü 90 yıl önce büyük zaferi kazanırken de milletimiz doğulusu batılısı ile güneylisi kuzeylisi ile yek vücuttu. Bugün o tabloyu bugün burada bir kez daha canlandırdı ve atalarımızın ruhunu hep birlikte anıyoruz' dedi.
Düzenlenen resepsiyon, havai fişek gösterileriyle son buldu.(Kaynak: Valilik)

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°