Zöhre
Manşet Haber 18.11.2012 12:32:25 0

Zöhre'lerden Buluşma Günleri

Zöhre'lerden Buluşma Günleri

Adananın köklü ailelerinden “Zöhre”ler, “Buluşma Günleri”nin ilk adımını Adana’da attı. Farklı kuşaklardan oluşan Zöhre ailesine mensup hekim, diş hekimi, esnaf, işçi, işadamı, işletmeci, basın ve siyasi danışmanlık işleriyle uğraşan Zöhreler ilk toplantılarını işletmeciliği yine bir Zöhre’ye ait olan Kovboy Kebap Salonunda bir araya gelerek yaptılar.

İnsanların, kent yaşamında yalnızlaştığına dikkat çeken Zöhre ailesi mensupları kendi akrabalarıyla bir araya gelerek daha geniş katılımlı toplantıların oluşturulması için görüş alış verişin de bulundu. Sadece Zöhre soyadlı nüfusun 15 bini aştığı, soyadı değişikliği nedeniyle ayrı tanınanlarla birlikte yaklaşık 25 bin nüfusu bulduğu belirtildi.

Kuşaklar buluşmasının gerekliliği üzerinde duran Zöhre ailesi, ailenin çok geniş bir nüfusa sahip olması nedeniyle uzun zamandır bir araya gelme fırsatı bulamamışlardı. Birlikteliği sağlamak amacıyla bu toplantılar düzenlenecek. Yapılan ilk toplantıda. İletişimle ilgili projeler üzerinde duruldu. Sülale ile sağlıklı iletişim içerisinde olmanın aile içi iletişimine de olumlu etki edeceğinden bireyleri daha mutlu, bilinçli ve daha sosyal hale getireceği gerçeği vurgulandı. Değişik kuşaklardan bir kısım temsilcilerin katıldığı toplantıda değişik ilçelerde ikamet eden Zöhre’lerin bir araya gelmesi için görev bölümü yapıldı. Sonraki Zöhre ailesi buluşma toplantıların da katılımın daha geniş olacağını, duyuruların daha geniş bir şekilde yapılacağını ifade eden kuzenler güzel bir akşam geçirdiler.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°