Hotivi

HALK KÜTÜPHANESİ İSTİYORUZ KAMPANYASI - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 17:58

HALK KÜTÜPHANESİ İSTİYORUZ KAMPANYASI

HALK KÜTÜPHANESİ İSTİYORUZ KAMPANYASI
Son Güncelleme :

10 Ekim 2016 - 12:06

Adana’nın Çukurova İlçesi’nde “Halk Kütüphanesi” kurulması için imza kampanyası başlatıldı.
İmza kampanyasında, Çukurova ilçesi’nin Kalkınma Bakanlığının “İlçeler Arası Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi”‘ne göre Türkiye’nin en gelişmiş ikinci ilçesi olduğu, çok sayıda eğitim kurumu bulunduğu ve eğitim düzeyinin yüksek olduğu vurgulandı.
Duyuruda şöyle denildi:
“Türkiye’nin en gelişmiş 2. İlçesi olmasına rağmen bu ilçenin bir halk kütüphanesi yoktur. M.Ö.625 yılında Asur Devletinde Ninova Kütüphanesi varken 2016’yılında Türkiye’nin en gelişmiş ilçesinde geniş kapsamlı bir halk kütüphanesi yoktur. Anadolu’da binlerce yıl öncesinde Efes ve Bergama, Kayseri, Urfa, İstanbul’da dönemlerinin en büyük kütüphaneleri varken insanlığın ulaştığı en ileri bilgi döneminde Türkiye’nin en gelişmiş ikinci ilçesinde bir halk kütüphanesinin olmaması hepimiz açısından üzücüdür.
Okumak geçmişle kuracağınız bağın, geleceği aydınlatmanın en önemli aracıdır. insana, eğitime, bilgiye yapılan yatırım en kalıcı ve geri dönüşümü en yüksek olan yatırımdır. Brodosky’nin “kitapları yakmaktan daha büyük bir suç varsa o da onları okumamaktır” sözleri unutulmamalıdır. Çukurova ilçe Belediyesinin kalkınmışlığına yakışır çağdaş bir halk kütüphanesi kurulması talebimize duyarlılık göstermesini ve toplumsal faydası yüksek talebimize olumlu yanıt vermesini istiyoruz.”
İmza atılacak adres:
https://www.change.org/p/%C3%A7ukurova-belediyesi-t%C3%BCrkiye-nin-en-geli%C5%9Fmi%C5%9F-ikinci-il%C3%A7esi-%C3%A7ukurova-da-halk-k%C3%BCt%C3%BCphanesi-istiyoruz?recruiter=50719643&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_for_starters_page&utm_term=des-lg-no_src-no_msg

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al