Hotivi

Haramzadelere peşkeş çektirmeyeceğiz - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 17:24

Haramzadelere peşkeş çektirmeyeceğiz

Haramzadelere peşkeş çektirmeyeceğiz
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2015 - 11:07

Başlıktaki sözler MHP Adana Milletvekili Orman Mühendisi Seyfettin Yılmaz’a ait. Yılmaz’ın bu açıklaması ile kimleri kastettiği de merak konusu oldu.

seyfettin_yilmaz_mhp_adana_belediye_evleri (1)MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz’ın seçim bürosundan medya kuruluşlarına gönderilen açıklamasında, MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, “Bu mahalleyi kentsel dönüşüm adı altında birilerine peşkeş çekmeye çalışıyorlar. Buradaki gariban insanların sırtından trilyonlar götürmeyi planlıyorlar. Götüremeyeceksiniz, buna izin vermeyeceğiz. Burada imar rantı varsa, yıllardır bu mahallede yaşayan hemşehrilerimiz yararlanacak” dedi.

Seyfettin Yılmaz, Belediye Evleri Mahallesi’nde 14’üncü seçim bürosunu açtı. Seyfettin Yılmaz, Belediye Evleri Mahallesi’nde uygulanmak istenen kentsel dönüşüm projesini ele aldı. Yılmaz, kentsel dönüşüm adı altında 29 yıldır bu mahallede yaşayan insanların hakkını birilerinin yemeye çalıştığını, buna kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi.
‘YAPTIKLARI ŞEY RANTSAL DÖNÜŞÜM’
Belediye Evleri Mahallesi’nin MHP’nin kalesi olduğunu vurgulayıp, her seçimde burada yaşayan hemşehrilerinin verdiği desteğe teşekkür eden Seyfettin Yılmaz, “Birileri, yerli işbirlikçileriyle birlikte hesap yapmış, burayı kentsel dönüşüme almış. Yaptıkları şey, kentsel dönüşüm değil, rantsal dönüşümdür. Bu mahallede yıllardır 60 metrekare evlerde sıkıntılar içinde yaşayan insanlara aynı büyüklükte ev verip, kandırmak istiyorlar. Peki aradaki trilyonluk rantı kim yiyecek? Para babaları yiyecek. Haramzadeler yiyecek. ‘Bu insanlar garibandır, bunları kandıralım, 60-70 metrekare evleri veririz. Biz de yüzlerce trilyon parayı götürürüz’ diyorlar. Götüremeyeceksiniz! Çünkü, biz buradayız” dedi. seyfettin_yilmaz_mhp_adana_belediye_evleri (2)
‘KENTSEL YENİLEMEYE İHTİYAÇ VAR’
Kentsel dönüşüm uygulamalarının belli riskler taşıyan bölgelerde yapıldığını, oysa Belediye Evleri Mahallesi’nde bu risklerin bulunmadığını, altyapısı olan ve sosyal donatıları bulunan bir yerleşim olduğunu kaydeden Seyfettin Yılmaz, şöyle konuştu:
“Bu mahalleyi niye kentsel dönüşüme sokuyorsunuz? Zaten burası bir plan çerçevesinde günün şartlarına göre devlet ve belediye imkanlarıyla yapılmış. Şimdi buranın imarını arttırıp, çok katlı binaları dikecekler, bizim gariban insanlarımıza da ‘Bu da sizin 50-100 bin liranız’ deyip, kendileri trilyonları götürecekler. Hayır efendim, götüremeyeceksiniz. Size namus ve şeref sözü veriyorum; Belediye Evleri sakinlerinin hakkını hiç kimse yiyemeyecek. Burada bir kentsel dönüşüme ihtiyaç yok. Bir kentsel yenilemeye ihtiyaç var. Burayı adalara ayırırsınız, planlarsınız, buranın çilesini çeken vatandaşlarımız da, eğer bir değer kazanma varsa yararlanır. Biri burada bina yapmak istiyorsa, ada çerçevesi içerisinde buradaki vatandaşlarımızla pazarlığını yapar, Adana’nın her yerinde olduğu gibi, iki daire, üç daire alır, o anlaşma sonucunda neticeye varır. Bunun  dışındaki bir uygulamayı burada kimsenin yapmasına izin vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle 8 Haziran’da MHP iktidar olacak ve o andan itibaren bu uygulamayı ortadan kaldıracağız.  Bu mahalleyi haramzadelere peşkeş çektirmeyeceğiz.”

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al