Hastaneler Kompleksi 30 Ayda Tamamlanacak - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:46

Hastaneler Kompleksi 30 Ayda Tamamlanacak

Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 22:23

rteadana_AK Parti Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Adana Şehir Hastanesinin 7 ayrı hastaneden oluşan bir hastaneler kompleksi olduğunu Adana’yı Ortadoğu’nun sağlık başkenti haline getireceğini söyledi. 

Ünüvar,  1 milyar Türk Lirası yatırım bedeli ile inşa edilecek olan Adana Entegre Sağlık Kampüs Hastanesinin (Adana Şehir Hastanesi) normal bir hastanenin ötesinde 7 ayrı hastaneden oluşan bir hastaneler kompleksi olduğunu ve Adana açısından çok stratejik öneme sahip olduğunu belirtti.

Ünüvar, 584 yataklı 2 genel hastane, 349 yataklı kadın doğum hastanesi, 189 yataklı kalp ve damar cerrahisi hastanesi, 182 yataklı onkoloji hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinden oluşan ve toplam 1550 yatak kapasitesine sahip Adana Şehir Hastanesinin Adana halkının aldığı sağlık hizmetlerinin kalitesini yükselteceğini söyledi.

30 AYDA TAMAMLANACAK

1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi inşaatının 30 ay gibi kısa sürede tamamlanarak vatandaşın hizmetine açılacağını söyleyen Necdet Ünüvar, hastanenin hizmete girmesiyle birlikte şehrimiz sadece Adanalı vatandaşlarımızın değil, çevre iller ve komşu ülke vatandaşlarının da sağlık hizmeti alacağı modern bir şehir hastanesine kavuşmuş olacak dedi.

Ünüvar, Şehir Hastanelerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yıllık hayali olduğunu, Başbakanın bu hayaline Adana’yı da katmasının kendileri için gurur kaynağı haline geldiğini ifade etti. Bu hayalin gecikmesinin sebebinin geçmişteki kanuni ve büroratik engeller olduğunu söyleyen Necdet Ünüvar, “Geçtiğimiz yasama döneminde genel kurulda alınan kararlar ile engeller aşıldı. Geçen bu süreçte Sağlık Bakanlığı projeleri ve arsa tahsislerini gerçekleştirdi ve şehir hastaneleri projesi hayata geçti; kısacası AK Parti iktidarında bir hayal daha gerçek oldu.” dedi.

takipçi satın al