Hotivi

Haydar'ı kim öldürdü? - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 12:32

Haydar’ı kim öldürdü?

Son Güncelleme :

18 Nisan 2015 - 10:05

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAdana’da kıskançlık yüzünden eşini ve kayınbabasını öldürdükten sonra kendisi de cinayete kurban giden 43 yaşındaki Haydar Demiralp’in katil zanlısı olduğu iddia edilen 2’si kayınbiraderi 5 sanık, delil yetersizliğinden beraat etti.
Beyazevler Mahallesi’nde oturan ve bir böcek ilaçlama firmasında çalışan Haydar Demiralp, iddiaya göre, başka erkeklerden kıskandığı eşi 43 yaşındaki Tijen Demiralp’i 30 Mayıs 2014’te 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cesedini de Çukurova Üniversitesi’ndeki tarlaya attı. Ardından, ailesinin huzurunu bozduğu iddiasıyla kayınbabası 60 yaşındaki Durdu Bilgi’ni de evini basıp av tüfeğiyle öldürdükten sonra kaçtı.
ÖLDÜRÜLMÜŞ HALDE BULUNDU
Aranan katil zanlısı Demiralp’in bir gün sonra İstiklal Mahallesi’nde bir ara sokakta 12 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde cesedi bulundu.
Eniştelerini intikam için öldürttükleri iddiasıyla yakalanıp tutuklanan ve ara kararla tahliye edilen 32 yaşındaki Musa, ağabeyi 35 yaşındaki Ufuk Bilgi ile cinayeti işledikleri iddia edilen arkadaşları 35 yaşındaki Hakan Helvacı, 37 yaşındaki Fethi Boyacı ile hakkında yakalama kararı bulunan 35 yaşındaki Şefik Ekşi’nin Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması yapıldı.
‘KİMSEDEN SİLAH İSTEMEDİM’
Kardeşi Musa ile birlikte müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istenen Ufuk Bilgi, “Arkadaşlar, katil Haydar’ı merak ettikleri için facebook’tan fotoğrafları gösterildi. Fotoğrafı göstermekte başka amaç yoktu. Kimseden silah istemedim. Hakan’a da silah vermedim”diyerek kendini savundu.
‘HAYDAR’I SİLAHI VEREN ÖLDÜRMÜŞTÜR’
Musa Bilgi ise, olay öncesi eniştesi Haydar’ı öldürmeyi düşündüğünü belirterek, “Haydar’ın gelip bizi öldüreceği haberini aldıktan sonra o gelmeden beni gidip onu öldürmeyi düşündüm. Ağabeyimin arkadaşları ile bulunabileceği yere gittim. Daha önce bu yeri polise göstermiştim. Ancak, polis bulamamıştı. Benim Haydar’ın öldürülmesiyle ilgim yok. Karşıma çıksa idi öldürmeyi düşünüyordum. Ben öldürmedim. Babamı öldüren silahı kim Haydar’a verdiyse, Haydar’ı da o öldürmüş olabilir”dedi. Diğer sanıklar da suçlamayı kabul etmedi.
5 SANIĞA BERAAT
Mahkeme heyeti, 5 sanığın delil yetersizliğinden beraatına karar verdi. Katil ya da katillerin bulunması için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazıldı.

 

takipçi satın al