Hayvan hakları yasası adil şekle getirilmeli - Adana UlusAdana Ulus

1 Mart 2021 - 00:14

Hayvan hakları yasası adil şekle getirilmeli

Son Güncelleme :

20 Şubat 2014 - 23:51

hakaneren_sokakSokak Dostları Derneği Başkanı Dr. Hakan Eren sokak hayvanlarının doğal ortamlarını bozmadan, daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

Kendilerini Sesini Duyuramayan Masum Topluluğun Sözcüleri olarak tanımlayan Adanan Sokak Dostları Derneği Tanıtım Toplantısının İkincisi Seyhan Oteli’nde yapıldı. Daha çok yeni bir oluş olmalarına karşın sokakta yaşamaya çalışan hayvanlar adına birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Sokak Dostları Derneği (SDD) Başkanı Dr. Hakan Eren,her geçen gün üye sayılarının artarak devam ettiğine dikkat çekti. Eren, “ Adana’mız da halkımızla, esnafımızla, odalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle ve de Hayvan Sever üyelerimizle bu kutsal anlamlı göreve başladık ve sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.
Dr. Hakan Eren, Sokak Dostları Derneği olarak sokak ve barınakta yaşayan, sesini duyuramayan masum topluluğun sözcülüğünü yapmak ve onlara yardım etmek istediklerini ifade ederek,şöyle konuştu:

“Maliyetine aşılama, kısırlaştırma ve tedavi konusunda işlemleri organize ederek sahipsiz kedi ve köpekleri aile sahibi yapmak ve onların daha sağlıklı, huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak öncelikli amacımız. Özellikle sahiplendirme konusu bizim için öncelikli bir konu; bu anlamda halkımızla birlikte organizasyonlar düzenleyerek dostlarımızın barınaklardan kurtarılıp doğal ortamlarında hayatlarını iyi bir şekilde devam ettirmeleri için çalışmalar yapacağız. Sokak ve barınak hayvanlarının itlafına karşı mücadele vermek ve hayvan hakları yasasının adil şekle getirilmesi ve meclisten geçirilmesi için faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz.”

hakaneren_doktor_dost
“Siz yoksanız 1 kişi eksiğiz”
Yeni geliştirdikleri birçok projenin olduğunun altını çizen Sokak Dostları Derneği Başkanı Dr. Hakan Eren son olarak “Amacımız; sokak hayvanlarının doğal ortamlarını bozmadan, daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olmaktır. Bu konuda en önemli güç İnsan Faktörüdür. Siz yoksanız 1 kişi eksiğiz. Siz de aramıza katılın” çağrısında bulundu.