Hotivi

Hayvan sevenler gurubu - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:22

Hayvan sevenler gurubu

Son Güncelleme :

04 Ağustos 2013 - 13:36

hayvan_severHayvan sevgisini insan sevgisi kadar kutsal sayan Dr. Emin Zümrütdal ve yol arkadaşları, ” Bir kap su, bir kap ekmek. Bir adım, bir hayat.” sloganıyla başlattıkları çalışmayla sokak hayvanlarının canına can katıyor.
Çukurova İlçe’de sokak hayvanlarının daha rahat yaşaması için yaklaşık bir yıldan beri faaliyette bulunan ve “Hayvan Sevenler Gurubu” oluşturan Dr. Emin Zümrütdal ve arkadaşları, balkon kenarına, apartman önüne bir kap içinde su ve artan yemekleri koyarak hayvanlara yardımcı olmanın güzelliğini yaşıyor.
Dr. Emin Zümrütdal ve yol arkadaşları hayvanların da yaşamaya hakkının olduğunu ve onlara yardımcı olabilmek amacıyla; bir kap su, bir kap ekmek. Bir adım, bir hayat sloganıyla yola çıktıklarını, su ve evde artan yemek verdiklerini ve bu çalışmayı Çukurova’da yaydıklarını belirterek, şunları dedi:
“İnsanların bu çalışmaya katılmalarını arzu ediyoruz. Şimdilik Çukurova’da bu işi gerçekleştiriyoruz. İnsanların yapması gereken tek şey bir kap su ve bir kap artmış yemeği hayvanlara sunmak. Ve özellikle havaların çok ısındığı şu günlerde bu tür etkinliğin devamını sağlayabilmek. Bizler bu yolculuğumuzda tabiat dostu tüm insanları bu etkinliğe davet ediyoruz. Yüreğinizin tüm dünya için her an sevgi ve hoşgörü ile kalması dileğiyle…”

takipçi satın al