Hotivi

Adana CHP'de 5 Örgütte seçim - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 17:04

Adana CHP’de 5 Örgütte seçim

Adana CHP’de 5 Örgütte seçim
Son Güncelleme :

13 Eylül 2015 - 19:48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Saimbeyli ve Karaisalı ilçe kongrelerinde mevcut ilçe başkanları güven tazeledi. CHP İl Başkanı Gökhan Yağ kongrelerde yaptığı konuşmada terörü ve terörden beslenenleri lanetledi, parti içi disiplin mekanizmasının daha sıkı uygulanacağı mesajını verdi. Hedefi olmayan ilçe örgütlerinin başarılı olamayacağını kaydeden Yağ, “Bugün her zamankinden daha çok çalışmaya ve birbirimizi daha çok sevmeye ve birlik olup daha çok çalışmaya ihtiyacımız var” dedi.

chp_adana_kongreler (5)DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANDI

CHP Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Saimbeyli ve Karaisalı ilçe kongreleri dün (cumartesi) yapıldı. CHP İl Başkanı Gökhan Yağ katıldığı kongrelerde yaptığı konuşmalarda önemli mesajlar verdi.   Terörü ve akan kandan beslenenleri lanetleyerek sözüne başlayan Yağ, 12 Eylül askeri darbesinde siyasi faaliyetleri nedeniyle işkence gören, hücrelere kapatılan, yaşamını yitiren devrim şehitlerini de andı.

chp_adana_kongreler (4)CHP TÜRKİYE’NİN PARTİSİDİR

CHP’nin ülkenin en zor dönemlerinde siyasi kaygıları bir kenara bırakıp “Önce Türkiye” diyerek elini taşın altına koyup sorumluluk alan halkın partisi olduğunu dile getiren Yağ, CHP’nin bu nedenle bir etnik kökenin, inanç sisteminin ya da başka bir farklılığa sahip grupların değil, Türkiye’nin partisi olduğunu belirtti.

CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR

chp_adana_kongreler (2)Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, barıştan, halktan, emekten yana olan CHP’nin 92 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesi olduğunu vurgulayan Yağ, bugün hiç olmadığı kadar ülkenin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu ifade etti.  Yağ, “Hepimiz, hiçbir siyasi ve ekonomik beklenti içinde olmadan, ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için 1 Kasım’da CHP’yi iktidara taşımakla yükümlüyüz” diye konuştu.

SEVMEYE İHTİYACIMIZ VAR

Terör ve şiddet olayları nedeniyle ülkenin iç savaşın eşiğine geldiğini belirten İl Başkanı Yağ, Türkiye’nin ve halkın bunları hak etmediğini bildirdi.  Türkiye’nin çağdaş medeniyetler düzeyine ulaşma hedefinin artık konuşulamadığının altını çizen Yağ, “Bugün ülkemizin ihtiyacı olan tek şey ne yazık ki çağdaş ülke hedefinden çok toplumsal barıştır. CHP örgütleri olarak ısrarla ve inatla barış demeye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Önder Mustafa Kemal’in “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesini kendine şiar edinmiş partidir. Geldiğimiz noktada Cumhuriyeti kuran parti olan CHP, barış ortamını sağlayacak tek partidir. Bu nedenle her zamankinden daha çok çalışmaya ve birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

chp_adana_kongreler (1)HEDEFİ OLMAYAN ÖRGÜT BAŞARILI OLAMAZ

İlçe örgütlerinin bu hedefe ulaşmada çok büyük bir rolünün olduğunu ifade eden Yağ, gençlik ve kadın kollarıyla birlikte sahada aktif bir şekilde mücadele veren, halkının iyi ve kötü gününde yanında olan, ülke ve dünya gündemini yakından takip eden ve partinin başarısını kendi kişisel çıkar ve menfaatlerinin üzerinde tutan yöneticilere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Hedefi olmayan ilçe örgütlerinin başarılı olamayacağını vurgulayan Yağ,  “Sizlerden bugün tek isteğimiz ilçenizde CHP bayrağını en yüksek noktada dalgalandırmanızdır.  Gün dargınlık, küskünlük günü değil.  Gün ülkenin geleceği için ele ele çalışma günüdür” ifadelerini kullandı.

SARIÇAM’DA GÜVEN VE AVCU YARIŞTI

Sarıçam’da oy kullanan 192 delegeden 134’ünün oyunu alan mevcut başkan Celal Güven yeniden ilçe başkanlığı görevine seçilirken Bülent Avcu’nun listesi 48 oy aldı.

CEYHAN’DA KADİR AYDAR YENİDEN BAŞKAN

Ceyhan’da göreve atandığı günden itibaren ilçe örgütünde bütünleştirici bir çizgi izleyen Kadir Aydar’ın listesi oylandı. Bir oyun geçersiz sayıldığı kongrede 238 delegenin oyuyla Aydar yeniden ilçe başkanı oldu.

İMAMOĞLU İLÇE ‘KARAKÖSE’YLE DEVAM’ DEDİ

Tek listenin oylandığı bir diğer ilçe olan İmamoğlu’nda da kullanılan 61 oyun 60’ını alan Karaköse güven tazeledi.

SAİMBEYLİ EMEL DOĞAN DEDİ

İki listenin yarıştığı Saimbeyli’de ise mevcut başkan Emel Doğan 36 delegenin oyunu alarak ilçe başkanlığı görevine seçildi. Buğur Yıldırım’ın listesi 13 delegenin oyunu aldı.

KARAİSALI’DA ÜÇ ADAY YARIŞTI

Karaisalı’da üç aday ilçe başkanlığı için yarıştı. Mevcut başkan İlhan Şahin oy kullanan 63 delegeden 31’inin oyuyla ilçe başkanlığı görevini sürdürdü. Eski ilçe başkanı Sabahattin Karabudak 17, İlhami Geçioğlu ise 11 delegenin oyunu aldı.

POZANTI İLÇE KONGRESİ PAZARTESİ GÜNÜ

Muhtarlık bölgesi delege seçimlerini tamamlayıp kongre kararı alınan Pozantı ilçe kongresi ise pazartesi günü 14.00’te yapılacak. gokhan_yag_chp_adanail

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al