Hotivi

Hekimlerden fotoğraf sergisi - Adana UlusAdana Ulus

18 Haziran 2021 - 21:19

Hekimlerden fotoğraf sergisi

Son Güncelleme :

22 Mart 2013 - 11:09

Tabip Odasının geleneksel “40 Hekim 40 Fotoğraf” sergisi Adana Ortopedia Hastanesinde verilen kokteyl ile izlenime açıldı.

Hekim ve sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği serginin açılış konuşan Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlikler Komisyon Başkanı Dr. Mustafa Can Eren, “40 hekim 40 fotoğraf” sergisini bu yıl 7, kez düzenlediklerini belirterek şöyle konuştu:

hekimfotograf“ 24 yıl alınan eğitim sonrası biz hekimlerin yorucu ve yıpratıcı çalışma ortamı içinde, yaşadığımız ekonomik ve sosyal kaygıların üzerine birde sağlıkta dönüşümün olumsuzlukları eklenince iş üretmenin zorluğu bir derece daha artmaktadır. Bütün bu zorlukları göğüsleyerek, yaşam denizinde boğulmadan hava alacak noktaları sanatta, sporda, sohbete ve seminerlerde bulunuyoruz. Bu alanda emeğini, zamanını esirgemeden dar alanda top koşturarak, zamansızlıktan zaman yaratan, sanatsızlıktan sanat yaratan hekimlerimiz gün geçtikçe bir haykırış alarak sergilerimize destek vermektedir. Bugün gördüğünüz gibi 40 hekimimiz sadece hekimlik mesleğinde değil, sosyal hayatta ve fotoğraf sanatında Türkiye çapında başarılı olabileceklerini ispatlamıştır. Kendileriyle gurur duyuyoruz ve her zaman eylemlerde olduğu gibi sergilerinde de yanlarındayız. Fotoğrafların öykülerine bakarsak bir hekimi, ailesini, muayenehanesini, hastalarını, nerede sosyal hayatların yaşadığını, umutlarını, özlemlerini görebileceğiniz gibi sanatçı ruhlarını da keşfedebilir, sadece tek bir kare fotoğrafla tüm yaşamlarını nasıl algıladıklarını ve gösterdiklerini izleyebilirsiniz. 7 yıl önce sergimize fotoğraf verirken, kendine güvenemeyen hekim arkadaşlarımızdan bugün birçoğu uluslar arası EPİAP, AFİAP eğitici öğretici fotoğraf sanatçısı olmuştur olmaya da devam etmektedir. Ne demişler” Yaşam gelir geçer kalan olan sanattır”. Bu sergi için bizlere en büyük desteği veren Adana Tabip Odası Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkür ediyoruz”

Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Genel Sekreter Dr. Halit Atik ve yönetim kurulu üyesi Dr. Ahmet Suntur sergiye katılan hekimlere teşekkür belgesi verdi.

 

 

takipçi satın al