Hotivi

Hekimlere haksız ve usulsüz uygulama var - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 15:59

Hekimlere haksız ve usulsüz uygulama var

Hekimlere haksız ve usulsüz uygulama var
Son Güncelleme :

11 Nisan 2013 - 15:29

Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Halit Atik, Son dönemlerde hekimlere yapılan haksız ve usulsüz uygulamaların arttığını, “Adana Valiliğinin aldığı ASKOM

kararlarına göre kardiyoloji branş nöbeti Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama merkezinde tutulur” kararına aykırı olarak üç hekimin keyfi bir şekilde branş nöbeti tutturulduğunu öne sürdü.

halitatikDr. Halit Atik, yaptığı yazılı açıklamada konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi:

”Meslektaşlarımız mutsuz ve huzursuzdur. Hekimlere keyfi yapılan bu uygulamaların son örneği Adana Numune Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde ki hekimlerin geçici görevlendirilmeleridir. Numune Hastanesi Kardiyoloji kliniğine ihtiyaç olduğu gerekçesiyle Kozan Devlet Hastanesinden Adana Devlet Hastanesinden Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesinden birer kardiyolog ihtiyaç nedeni ile görevlendirilip, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadrosunda bulunan 3 Kardiyolog arkadaşımız geçici görev ile Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesine tayin edilmiştir. Ayrıca yasa ve yönetmeliklerde yer alan bir klinikte altıdan az hekim bulunuyorsa branş nöbeti tutturulamaz hükmüne karşın Çukurova Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesinde üç kardiyoloji uzmanı branş nöbeti tutmak zorunda bırakılmışlardır. Adana Valiliğinin aldığı ASKOM kararlarına göre kardiyoloji branş nöbeti Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama merkezinde tutulur kararına aykırı olarak üç hekim arkadaşımıza keyfi bir şekilde branş nöbeti tutturulmaktadır.

Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesinde Kardiyoloji kliniğinin yoğun bakım ve anjiyo ünitesi bulunmadığından dolayı acil servise gelen hastaları hekim arkadaşlarımız tekrar Seyhan Uygulama Hastanesine yönlendirmekten başka yapacakları bir şey yoktur. Uzman arkadaşlarımızın burada kardiyoloji nöbeti tutmaları kendi meslekleri ve hastalar açısından yeterli olmayacaktır. Bu uygulama hekim arkadaşlarımıza yeterli çalışma koşulları sağlanmamasının ötesinde durumu gerçekten acil olan hastalara da zaman kaybettirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Adana-Osmaniye Tabip Odası, tüm hekimlerin hastalarına faydalarının maksimum olacağı sağlık kuruluşlarında ve yönetmeliklere uygun olarak çalıştırılmalarını istemektedirler. Hekim arkadaşlarımız bu haksız uygulamaya karşı yargıya başvurmuşlardır. Bu sürecin takipçisi olacağımızı ve meslektaşlarımıza karşı idarenin yapacağı her haksız uygulamanın karşısında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al