Hotivi

Her hastaya uygun İmplant - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 08:41

Her hastaya uygun İmplant

Her hastaya uygun İmplant
Son Güncelleme :

24 Mart 2013 - 11:50

Adana Dişhekimleri Odası üyelerine “Her Hastaya Uygun İmplant” Semineri düzenlendi.

dishekim_implantOda Başkanı Dt. Hasan Yaman, bilimsel toplantılarda implant uygulamalarındaki yenilikleri yakından görme ve tanıma şansını yakaladıklarını belirterek,  bu seminerde çene kemiğinin yeterli olmadığı durumlarda implant uygulamasındaki başarılı çalışma ve başarısızlıkların sebebini öğrenecek, yapısı itibariyle her hastaya uygun implant seçeneklerini tartışacaklarını söyledi.

Dünya Dişhekimliği Kongresi bu yıl ilk kez Türkiye’de İstanbul’da yapılacağına dikkat çeken Yaman, “Meslek hayatımızda belki de bir daha karşılaşamayacağımız bir durum bu. Mesleğimiz ve bizlerin açısından çok önemsediğim bu kongre, spor da olimpiyatlar ne ise, biz dişhekimleri için de bu kongre aynı değerdedir. Türkiye’deki dişhekimleri İstanbul’daki  “FDI 2013”ü desteklemek zorundayız. Bu yüzden hep birlikte destek vermeliyiz” dedi.

Çene kemiklerindeki rezorpsiyonların implant uygulamasını zorlaştırdığını belirten Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız-Diş-Çene Cerrahisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Uğur Tekin, “Kemiğin olmadığı yerlere implant uygulanması başarısızlığının en temel sebebi kemik rekonstrüksiyonu gerekmektedir. Bu sunumumun amacı krep tekniklerini siz meslektaşlarımla tartışmak, çözüm yolları üretmek, görülebilecek konpikasyonların çözümüne doğru bir adım atmaktır” dedi.

Prof. Dr. Uğur Tekin, Yetersiz aveoler kretlerde kemik rekonstrüksüyonları, Augmantasyon materyallerinin kullanım metodları, Piezo cerrahinin implantolojideki yeri ve önemi, İmplant sonrası oluşabilen ağrı nedenleri ve tedavileri, İmplantolojide lokal anestezi konularında katılımcıları bilgilendirdi. Sunumun ardından katılımcı dişhekimleri merak ettikleri sorulara cevap buldu

Seminere Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız-Diş-Çene Cerrahisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Uğur Tekin konuşmacı olarak katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al