Hotivi

Her türlü tahribatı onaracağız - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 19:37

Her türlü tahribatı onaracağız

Her türlü tahribatı onaracağız
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2015 - 9:13

seyfettin_yilmaz1_esnaf_okeyMHP Adana Milletvekili ve 3.Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, ‘Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek’ adıyla hazırlayıp, kamuoyuna sundukları seçim beyannamesinin toplumun her kesiminde büyük kabul gördüğünü söyledi. Yılmaz, “7 Haziran’da milletimizin desteğini alıp, AKP’nin devletin kurumları, milli ve manevi değerler ile vatandaşlarımızın üzerinde oluşturduğu her türlü tahribatı onaracağız” dedi.
Seyfettin Yılmaz, MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kaya, Milletvekili Adayı İsa Ayanoğlu ve ilçe teşkilatı yöneticileriyle Yeşilevler, Bahçelievler ve Demetevler mahallelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ortadan kaldırmak, Türk Milleti’ni bölmek isteyenlere karşı kurtuluş mücadelesi olduğunu tekrarladı. Yılmaz, “AKP’nin anti-demokratik, vesayetçi, kayırmacı, hukuk tanımaz, kişi güvenliğini ihlal edici, özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz” dedi.

MHP İKTİDARINDA YAPILACAKLARI ANLATTI
Yılmaz, esnaf ziyaretlerinde işyeri sahipleriyle kısa süreli sohbetlerde MHP iktidarında yapılacakları anlattı. Yılmaz, esnaf ve sanatkarların hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenlemeler yapacaklarını vurguladı. Yılmaz, MHP iktidarında emekli aylıklarından sosyal güvenlik primi kesintisi yapılmayacağını da dile getirdi. Yılmaz, mazot, gübre ve yem üzerindeki vergileri kaldırıp, çiftçinin mazotu 1 lira 75 kuruşa satın alacak olmasının da tarım kenti Adana için büyük önem taşıdığını duyurdu. Yılmaz, asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracaklarını, asgari ücretlilere büyükşehirlerde her ay 100 lira şehiriçi ulaşım desteği vereceklerini de bildirdi.
‘TOPLUMUN HER KESİMİ RAHAT NEFES ALACAK’
Yılmaz, MHP iktidarında toplumun her kesimine rahat nefes aldıracak iyileştirmeleri  şöyle anlattı:
“Asgari ücretten vergi almayacağız, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini de vergi dışı bırakacağız. Evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapacağız. Yardıma ihtiyaç duyan ailelerin en az bir ferdine iş imkanı, iş sağlanana kadar 700 lira aile desteği vereceğiz.Taşeron işçilerin sorunlarını çözüme kavuşturacağız, köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz. Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz. Emeklilerimize mart ve eylül aylarında 1400’er lira olmak üzere yılda iki asgari ücret tutarında emekli destek ödeneği hakkı tanıyacağız. Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmelerinin önünü açacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gidereceğiz.  Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız. Kadınlara sigortalılık öncesi doğumlar için doğum borçlanma hakkı getireceğiz. Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmalarını tesis edeceğiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al