Herkes Valilik Adını Alırken Dikkatli Hareket Etmeli - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 03:39

Herkes Valilik Adını Alırken Dikkatli Hareket Etmeli

Herkes Valilik Adını Alırken Dikkatli Hareket Etmeli
Son Güncelleme :

11 Ekim 2013 - 0:30

Adana İl Koordinasyon Kurulu’nun, 2013 Yılı 4. Toplantısında konuşan Vali Hüseyin Avni Coş,” Herkes Valilik adını ağzına alırken, beyanda bulunurken fevkalade dikkatli hareket etmelidir” uyarısında bulundu.

cos_ilkoordinasyon_kurulucos_ilkoordinasyon_kuruluVali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Durmuş Gençer, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı İl Koordinasyon Kurulu’ndaki konuşmasında ciddi uyarılar yaptı.

Vali Coş, yereldeki kamu kurumlarının eksiklerini ve aksaklıklarını görüp, düzenleyerek cansiperane bir şekilde vatandaşlara hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

10 AYDIR ARSA BOŞALTILMADI

Adana’ya yapılacak Şehir Stadyumu hakkında da bilgi veren Vali Coş, “10 aydır alan boşaltılmadı ve buna karşılık Valilik suçlanıyor. Herkes Valilik adını ağzına alırken, beyanda bulunurken fevkalade dikkatli hareket etmelidir.” dedi.

Vali Coş, kamu kurum ve kuruluşlarında açıklık ve dürüstlük ilkelerinin kesin olarak egemen olması gereğine değinerek, şöyle konuştu

“Bunun için yasalara ve bunun yanında etik ilkelerine de uyacağız. Vatandaşlara yanlış beyanlara bulunmayacağız. Varsa eksik ve aksaklarımızı ifade edeceğiz. Bunları şunun için söylüyorum. Bildiğiniz gibi ilimiz için önem arz eden 33 bin kişilik bir stadyum yapılması söz konusudur. Bunun için sözleşme imzalandı ve yer teslimi yapıldı. Ancak, ‘Büyükşehir belediyesi asfalt şantiyesini boşaltmadığı için biz burada çalışma yapamıyoruz.’ diye müteahhit firma bize bir dilekçe verdi. Bunun üzerine Sayın Başbakanımızın müjdelerinden olan bu durumun kamuoyu ile paylaşılması hem de belediyenin bu alanı ivedilikle tahliye etmesi için kendilerine yazı yazdık. Büyükşehir Belediyesinden acelece yazılan ve resmi yazışma diline uymayan açıklamada, Valiliğimizin yaptığı açıklamanın asılsız ve gerçeği yansıtmadığı gibi bir ifadeye maruz kaldık. Yeni çekilen fotoğraflardan da anlaşıldığı gibi alan henüz boşaltılmamıştır. Açık ve net olan bir durumda Valiliği suçlamak haddi aşmak demektir. Bu tür yaklaşımların kimseye kazandıracağı bir şey yoktur. Kimseyi suçlamak istemiyoruz. Burasının stadyum yapılacağı yıllar öncesinden belliydi. Biz Milli Emlak vasıtasıyla gerekli tahsisleri de yaptık. Bundan 10 ay önce Yakapınar’da Makine İkmal Dairesi Asfalt Şantiyesi yapılmak üzere bir yer tahsis ettik. Belediye burayı da teslim almıştır. Ancak 10 aydır alan boşaltılmadı ve buna karşın Valilik suçlanıyor. Herkes Valilik adını ağzına alırken, beyanda bulunurken fevkalade dikkatli hareket etmelidir”

Adana yatırımları 2013 yılı genel değerlendirme tablosuna göre, ilde ki toplam proje sayısı 861, biten proje sayısı ise 258 olurken toplam proje bedelleri 5 milyar 198 milyon 394 bin 87 olarak bildirildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al