Hotivi

Hoşfikirer’i rahmetle anıyoruz - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 03:28

Hoşfikirer’i rahmetle anıyoruz

Son Güncelleme :

18 Mart 2013 - 14:30

Bir yıl önce vefat eden gazeteci ve futbol antrenörü Ali Hoşfikirer, mezarı başında anılacak.

20 Mart 2012’de hayatını kaybeden, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyelerinden,‘Şampiyon Ali’ lakaplı gazeteci ve spor adamı Ali Hoşfikirer, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle Çarşamba günü mezarı başında anılacak.

alihosfikirerAdana medyası ve spor camiasının en önemli isimlerinden biri olan Ali Hoşfikirer, geçen yıl yakalandığı hastalıktan kutlamayarak yaşama veda etmişti. Hoşfikirer, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle başkanı olduğu Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Adana Şubesi, kurucu üyesi olduğu Çukurova Gazeteciler Cemiyeti , üyesi olduğu Türkiye Spor Yazarları Derneği ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin ortaklaşa düzenleyeceği anma töreni ile anılacak. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Futbol Antrenörleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şube Başkanı Basri Baş ile Hoşfikirer’in kardeşi gazeteci Kerim Hoşfikirer, düzenledikleri ortak basın toplantısında, siyasi yetkililere seslenerek, Ali Hoşfikirer isminin ölümsüzleşmesi için adının önemli bir spor merkezi veya bir caddeye verilmesini istedi.

ÇGC BaşkanıCafer Esendemir, “Hoşfikirer, Adana spor ve medyası için çok önemli bir isim. Cemiyetimizin kurucu üyesi. Geçen yıl, cenaze töreninde isminin önemli bir spor merkezi ya da caddeye verileceği konusunda söz veren siyasilerin, bu sözlerini yerine getirmelerini bekliyoruz”diye konuştu. TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz da, Hoşfikirer isminin kalplerde olduğunu belirtirken, “Bu isim sonsuza kadar yaşatılmalı. Bunun için de isminin biran önce önemli bir yere verilmesini arzuluyoruz” dedi.

TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer de, “Ali Ağabey, bizim duayenimiz. Şu anda bir çok antrenör onun çizdiği yolda ilerliyor. Teslim aldığımız bayrağı O’nun ilkeleri doğrultusunda taşıyoruz” diye konuştu.

ASGD Başkanı Basri Baş da, söz veren siyasileri sözlerini yerine getirmeye davet ederken, Kerim Hoşfikirer, böylesine birlikteliğin duygusallığını yaşadığını kaydedip, “Ağabeyim, Adana’da büyük başarılara imza attı. Hem spor camiasında, hem de medya içerisinde önemli bir isim olarak yer aldı. Böylesine güzel duygular besleyen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hoşfikirer, Çarşamba günü saat 11.00’de Kabasakal Mezarlığı’nda tören düzenlenecek. Anma törenine katılacak kişiler için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti önünde saat 10.00’da araç kaldırılacak.

takipçi satın al