rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

HUKUKA BIRAKALIM DİYORLAR! - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 14:12

HUKUKA BIRAKALIM DİYORLAR!

HUKUKA BIRAKALIM DİYORLAR!
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2022 - 14:41

Adaletin amblemi neden terazidir?
Herkese eşit tartsın diye, yani Adalet karşısında her vatandaş eşittir ilkesinden
Yola çıkılarak seçilmiştir. Bir başka veri daha vardır aslında, Hâkimlerin giydiği cübbede neden düğme yoktur?
Yoktur çünkü Hâkim kimse karşısında düğme iliklemek, kimseden emir almaz ve kararlarını Türk Anayasasında belirtilen kanunlara göre verir. Vizon tele yi izleyenler bilir, Zeki Müren de bizi görecek mi diye bir replik vardır, orada anlatılmak istenen gel onu sen benim külahıma anlat meselesidir.
Son günlerde verilen kararlar insanı çileden çıkarmaya başladı. Yazdığı veya attığı bir tweet’ten dolayı hem de on yıl önce 4 yıl ceza alır mı, Siyasi yasak gelir mi?
Gelir kardeşim! Seçimlere bir yıl kala her şeyin düzenlendiği kanunlar geliyor sanki akla, ama sadece hükümetin yararına olan kanunlar sanki.
Önce seçim kanunu değişti, akla ziyan kararlar çıktı, gerçi kanuna ne gerek var? Kanunsuz olan kararlar seçimlerde mühürsüz oyların saat dört buçukta sayılması zaten Anayasa’ya aykırı değimliydi?
Demek oluyor ki,
Kanun yapmaya gerek yok ülkede tek adam rejimi her şeyi kendine göre avantaj sağlayan kararlara imza atmaya yetti.
Şimdi,
İki gün önce CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verilen 4 yıllık ceza kararların ne kadar şaşırtıcı olduğunu görmek için kör olmaya gerek yok.
Peki,
Daha neler göreceğiz diye bir soru gelebilir akla, O zaman 2015 yılında olan olayları örnek almaya gerek var mı bilemem.
Yazdıklarımız bazılarına hikâye gibi gelebilir ama sonu iyi biter dileği ile düşüncelerimizi klavyeye döküyoruz.
Bu ülke hepimizin gibi klişe sözler yazmaya cam.  Ama, bu ülkeyi düşünmeden sadece kendi ahvallerini düşünenler tarih sayfasında nefretle anılacaktır.
Başta dediğimiz gibi Hâkim düğme iliklemez, kararlarını Anayasadaki kanunlara göre verir dedik, öyleyse şu son günlerde alınan kararlar neye göre verildi Tartışmamız gereken bu.
On yıl önce olan hareke göre ceza vereceksen İktidar mensuplarında aynı cezaları vereceksin ki, bu ülke Adaletin herkes için aynı uygulandığını bilsin.
Adaletin amblemi neden terazidir?Herkese eşit tartsın diye, yani Adalet karşısında her vatandaş eşittir ilkesindenYola çıkılarak seçilmiştir.
Bir başka veri daha vardır aslında, Hâkimlerin giydiği cübbede neden düğme yoktur?Yoktur çünkü Hâkim kimse karşısında düğme iliklemek, kimseden emir almaz ve kararlarını Türk Anayasasında belirtilen kanunlara göre verir. Vizon tele yi izleyenler bilir, Zeki Müren de bizi görecek mi diye bir replik vardır, orada anlatılmak istenen gel onu sen benim külahıma anlat meselesidir.Son günlerde verilen kararlar insanı çileden çıkarmaya başladı. Yazdığı veya attığı bir tweet’ten dolayı hem de on yıl önce 4 yıl ceza alır mı, Siyasi yasak gelir mi?Gelir kardeşim!
Seçimlere bir yıl kala her şeyin düzenlendiği kanunlar geliyor sanki akla, ama sadece hükümetin yararına olan kanunlar sanki.Önce seçim kanunu değişti, akla ziyan kararlar çıktı, gerçi kanuna ne gerek var? Kanunsuz olan kararlar seçimlerde mühürsüz oyların saat dört buçukta sayılması zaten Anayasa’ya aykırı değimliydi?Demek oluyor ki,Kanun yapmaya gerek yok ülkede tek adam rejimi her şeyi kendine göre avantaj sağlayan kararlara imza atmaya yetti.Şimdi,İki gün önce CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verilen 4 yıllık ceza kararların ne kadar şaşırtıcı olduğunu görmek için kör olmaya gerek yok.Peki,Daha neler göreceğiz diye bir soru gelebilir akla, O zaman 2015 yılında olan olayları örnek almaya gerek var mı bilemem.Yazdıklarımız bazılarına hikâye gibi gelebilir ama sonu iyi biter dileği ile düşüncelerimizi klavyeye döküyoruz.Bu ülke hepimizin gibi klişe sözler yazmaya cam.  Ama, bu ülkeyi düşünmeden sadece kendi ahvallerini düşünenler tarih sayfasında nefretle anılacaktır.
Başta dediğimiz gibi Hâkim düğme iliklemez, kararlarını Anayasadaki kanunlara göre verir dedik, öyleyse şu son günlerde alınan kararlar neye göre verildi Tartışmamız gereken bu.On yıl önce olan hareke göre ceza vereceksen İktidar mensuplarında aynı cezaları vereceksin ki, bu ülke Adaletin herkes için aynı uygulandığını bilsin.
 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.