Hotivi

Yerini Kadın Adaya Verdi, Ayakta Bekledi - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 16:40

Yerini Kadın Adaya Verdi, Ayakta Bekledi

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 14:34

 

ozdis_muzeyyen_chp_il (1)CHP’de bugün Orhan Sümer’in Milletvekili Aday Adayı olması ile boşalan İl Başkanlığı koltuğuna atanan Eczacı Burhanettin Bulut’un basın toplantısı vardı. CHP İl’den basın toplantısının saat 11.00’de yapılacağı bir gün önceden duyuruldu. Muhtemelen 57 aday adayı da İl Başkanı Bulut tarafından basın toplantısına davet edildi.

Adana CHP İl Binasının toplantı salonunda saatler 11.00’i gösterirken, İl Başkanı Burhanettin Bulut koltuğuna oturdu, medya mensuplarını selamladı. Bulut’un sağına eski İl Başkanı eğilim yoklamasında  5390 oyla 6. Sırada yer alan Avukat Rukiye Cinkılıç, solunda ise listenin 2. Sırasına 9 bin 14 oyla yerleşen İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş oturdu Aday adaylarını yanına davet eden İl Başkanı Bulut biraz gecikme ile saatler 11.08’i gösterirken aday adaylarının yolda olduğunu ifade ederek biraz bekleneceğini duyurdu. Ancak beklediği aday adayları gelmeyince basın toplantısına başladı.ozdis_muzeyyen_chp_il (2)

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut  21 Mart’ta yapılan eğilim yoklamasını “önseçim” olarak anlattı, CHP’nin 55 ilde bu yönteme başvurduğunu kaydetti. Basın toplantısı devam ederken listenin 3. Sırasına 7 bin 999 oyla seçilen İnşaat Mühendisi Aydın Uslupehlivan geldi ve İbrahim Özdiş’in hgemen soluna oturdu. Bir süre sonra da 9 bin 168 oyla listebaşı seçilen Avukat Elif Doğan Türkmen geldi. Türkmen oturacak yer aradı ve Rukiye Cinkılıç’ın hemen yanındaki yere oturdu.  Basın toplantısının ilerleyen dakikalarında listede 4. Sırada üyelerin 7 bin 467 oyunu alan Jeoloji Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin geldi ve oturacak yer aradı, veren olmayınca İl Başkanı Burhanettin Bulut’un solunda oturan geçmiş dönemde de milletvekilliği yapan İbrahim Özdiş kalktı, yerini bayan Milletvekili aday aday Müzeyyen Şevkin’e verdi ve kendisi de İl Başkanı Burhanettin Bulut’un  arkasına geçerek ayakta basın toplantısının bitmesini bekledi.

İl Başkanı Burhanettin Bulut’un basın toplantısına katılan aday adayları arasında 5. Sıradaki Dr. Rıza Mete, 6. Sıradaki Dr. Ahmet Adıgüzel, 9. Sıradaki Akif Kemal Akay da katıldı. 7. Sıradaki A.Sedat Doğan, 10. Sıradaki Mustafa Bilgilioğlu, 11. Sıradaki Yüksel Karaaslan ve 12. Sıradaki eski İl Başkanı Orhan Sümer’in katılmaması dikkat çekti.  Orhan Sümer’in basın toplantısının yapıldığı salona katılmayıp İl Başkanı odasında beklemesi de dikkatlerden keçmadı.

takipçi satın al