Hotivi

“İÇİMİZDEKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ YOK EDEMEZLER” - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 17:10

“İÇİMİZDEKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ YOK EDEMEZLER”

“İÇİMİZDEKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ YOK EDEMEZLER”
Son Güncelleme :

25 Ekim 2016 - 16:29

Adana(Ulus)–Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Türkiye’nin kurtarıcısı, demokrasi, hak ve özgürlükler ile adaletin teminatı olan Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini tartıştırarak halkın gözünde küçük düşürmeye çalışanların tarihe hain olarak geçeceğini söyledi. Atatürk ilke ve devrimlerinin bugün de emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin önündeki en büyük engel olduğunu kaydeden Barut, “Ne yaparlarsa yapsınlar içimizdeki Atatürk sevgisini hiç kimse yok edemezler. Atatürk’e her zamankinden daha sıkı sarılıp, O’nun yolunu takip ederek ışığa ulaşacağız” dedi. Ülkeyi içinde buluhduğu karanlıktan çıkarıp aydınlığa ulaştıracak tek partinin CHP olduğunu belirten Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel de, “Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için hepimiz CHP’nin birer neferi olarak görev yapıp partimizi iktidara taşımak zorundayız” diye konuştu.
CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAK MODEL
Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, ilçe örgütünün örgütlenme çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Sandık çevresi örgütlenmesiyle ilgili eğitimlerin sürdüğünü kaydeden Yüksel, sandık çevrelerinde gönüllü olarak görev yapmak isteyen partililerin ilçe başkanlığına başvurması gerektiğini söyledi. Bu modelin CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıyacağının altını çizen Yüksel, tüm partililerin bu amaç doğrultusunda görev yapmasının önemine değindi. Yüksel, “Ülkemizi içinde bulunduğu karanlıktan çıkarıp aydınlığa ulaştıracak tek parti CHP’dir. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için hepimiz CHP’nin birer neferi olarak görev yapıp partimizi iktidara taşımak zorundayız” dedi.chp_yuregir_ayhan_barut (1)
SÖRE SUNUMU
Yüksel’in konuşmasının ardından CHP Parti Okulu eğitmenleri Fatma Arguz ve Elif Uzun, Sandık Çevresi Örgütlenmesiyle (SÖRE) ilgili katılımcılara bir sunum yaptılar.
Sandık çevresi örgütlenmesinin devrim niteliğinde bir örgütlenme modeli olduğunun altını çizen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise hem CHP genel merkezinin hem de Adana İl ve ilçe örgütlerinin bu modeli uygulamakta kararlı olduğunu ifade etti.
Karşıdevrimcilerin AKP iktidarında palazlandığını belirten Barut, 14 yıllık süreçte Cumhuriyet kazanımlarının ortadan kaldırılmasına yönelik önemli adımlar atıldığına işaret etti.
Ulusal kurtuluş mücadelesinin önderi, ülkenin kurtarıcısı ve Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği mücadelenin, devrimlerinin ve ilkelerinin tartıştırılmaya çalışıldığına dikkati çeken Barut, “Kurtarıcımız, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ü tartıştırarak halkın gözünde küçük düşürmeye çalışanlar siyasi karakterler her zaman olduğu gibi bugün de yarın da “hain” olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar içimizdeki Atatürk sevgisini hiç kimse yok edemez” diye konuştu.
Atatürk ilke ve devrimlerinin bugün de emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin önündeki en büyük engel olduğunu kaydeden Barut, “Türkiye Cumhuriyeti 93 yıldır her türlü iç ve dış saldırıya karşın ayaktaysa, Atatürk ilke ve devrimleri sayesindedir. Bugün ülkemizi sarıp sarmalayan karanlık zihniyete karşı en önemli silahımız da yine Atatürk ilke ve devrimleridir. Büyük Önderimiz Atatürk’e her zamankinden daha sıkı sarılıp, O’nun yolunu takip ederek ışığa ulaşacağız” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE’Yİ KARANLIK ZİHNİYETLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ”
Cumartesi günü 93. Yılını kutlayacağımız Cumhuriyetin bugün ağır bir saldırı altında olduğunun altını çizen Barut, şöyle konuştu:
“Demokrasinin, hak ve özgürlüklerin, adaletin teminatı olan Cumhuriyetin teminatı Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Cumhuriyet de var olacak. Türkiye’yi karanlık zihniyetlere, padişahlık heveslilere teslim etmeyeceğiz.”
Danışma kurulu üyeleri de Yüreğir İlçe Örgütü’nün seçim ve örgütlenme çalışmaları hakkındaki görüşlerini dile getirip, öneriler sundular.
KATILIMCILAR
CHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu toplantısı dün, S.S. Sarıçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. İl yöneticileri, Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, Aydın Uslupehlivan, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe başkanları ve yöneticileri ile partililerin katıldığı danışma kurulu toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nı söylenmesiyle başladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al