Hotivi

İktidar Adana’ya verdiği sözü tutsun - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 19:42

İktidar Adana’ya verdiği sözü tutsun

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2013 - 13:39

alidemircalikoyCHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, iktidarın Adana ile ilgili vaatlerini yerine getirmesini istedi, Başbakanın 11 vaadinin takipçisi olacağını söyledi.

Seyhan İlçesi Karayusuflu Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneğinin Tanrıseven Lokantasındaki Dayanışma Gecesine katılan CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, köylülerle sohbet etti. Demirçalı, gecede yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılı seçimlerinde Uğur Mumcu Meydanı’ndaki konuşmasında Adanalılara müjde diye verdiği 11 vaadini hatırlattı, bu vaatlerden hangilerini gerçekleştirdiğini sordu.

İktidarın Adana’yı neden cezalandırdığını öne süren Demirçalı,  AKP’nın Adana’yı işsizlikte şampiyon yapmayı başardığını ifade ederek şunları söyledi:

“Bir zamanlar tarım ve sanayinin başkenti olan Adana kamu yatırımlarında 81. Sırada. İşsizlik oranı en yüksek il. Türkiye İstatistik Kurumu’nun çalışmasına göre, Adana yüzde 19,1 ile Diyarbakır ve Hakkâri’nin önüne geçerek işsizlik rekoru kırdı. Adana yaşanabilir iller arasında 55.sırada. Kredi kartı borcu en fazla olan il. “

Karayusuflu Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Necdet Sağlarlı, bu tür etkinliklerin dayanışmada önemli rol oynadığını belirterek, geceye katılan ve destek verenlere teşekkür etti.

 

 

takipçi satın al