İlkan’dan Adana’da Şiir Gecesi - Adana UlusAdana Ulus

24 Şubat 2021 - 20:21

İlkan’dan Adana’da Şiir Gecesi

Son Güncelleme :

16 Şubat 2014 - 20:39

zihni_sairlerAdanalı ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlkan, hemşerilerine unutulmaz bir şiir gecesi yaşattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte sahne alan Ahmet Selçuk İlkan’ı izleyenler arasında Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da vardı.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda “Büyük Aşklar Adana’da Başlar” adıyla organize edilen şiir gecesinde “Aşk Şiirlerinin Prensi” diye anılan Ahmet Selçuk İlkan şiirleri ve şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Tamamen dolu salonda hayranlarının karşısına çıkan Ahmet Selçuk İlkan’a Zihni Aldırmaz çiçek ve günün anısına plaket verdi.

Adanalı olması dolayısıyla Ahmet Selçuk İlkan ile her zaman gurur duyduklarını söyleyen Zihni Aldırmaz, “Ancak sanatçının memleketi olmaz ülkesi olur, ülkesi olmaz dünyası olur. Bu sanatçımız yazdıklarıyla tüm sanatçılara ilham vermiştir. Biz sanatçılarımıza büyük önem veriyoruz. 3.5 yılda 19 bulvar açtık, 48 köprü yaptık. Sanatçılarımızın isimlerini buralarda yaşatacağız” dedi.

Ahmet Selçuk İlkan da, şehir şehir Anadolu’yu gezdiğini, hatta dünyanın birçok ülkesine gidip şiir geceleri yaptığını anlattı, memleketi Adana’da bu etkinliği yapmamış olmanın burukluğunu her zaman hissettiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından da şiir ve şarkılarda devam eden güzel gece sonunda hayranları Ahmet Selçuk İlkan’ı dakikalarca ayakta alkışladı.asklar_adana