Hotivi

İNCİRLİK TÜRK VEKİLLERE AÇIK MI? - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 17:01

İNCİRLİK TÜRK VEKİLLERE AÇIK MI?

İNCİRLİK TÜRK VEKİLLERE AÇIK MI?
Son Güncelleme :

11 Ekim 2016 - 19:08

Alman Milletvekillerinin Türkiye ve İncirlik Üssü ziyareti dünya gündeminde tartışıldı. Sonunda 7 Alman Milletvekili Adana’ya İncirlik Üssü’ne geldi ve buradaki Alman askerleriyle görüştü. Bu görüşmeyi CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer TBMM gündemine taşıdı ve “Türk Parlamenterler İncirlik’i gezebilir mi ?” diye sordu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yaklaşık 200 Alman askerinin görev yaptığı Adana’daki İncirlik Üssü’ne yapılan ziyaretleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
Almanya Federal Cumhuriyeti Meclis Savunma Komisyonu üyelerinin, İncirlik’e 4 Ekim 2016 itibariyle ziyaretler gerçekleştiğini hatırlatan Tümer, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından yanıtlandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.
Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin Ermeni Tasarısı sonrasında uzun pazarlıklar nedeniyle Almanların ziyaretinin geciktiğini savunan Tümer, Türkiye Cumhuriyeti’ne mensup parlamenterlerin İncirlik Üssü’nü kolaylıkla ziyaret edip edemediğini sorguladı.
İNCİRLİK, RİSK TAŞIYOR
Savunma komisyonu üyeleri veya herhangi bir milletvekilinin İncirlik Üssü’ne en son ne zaman gittiğinin açıklanmasını isteyen Tümer, önergesinde şu sorulara yer verdi:
“1- Türkiye Cumhuriyeti parlamenterleri, İncirlik Üssü’nü aynı kolaylıkla ziyaret edebiliyorlar mı?
2- Hiç olmazsa TBMM Savunma Komisyonu Üyeleri bu ziyaretleri belirli bir sıklıkla yapabiliyorlar mı?
3- TBMM Savunma Komisyonu üyeleri veya herhangi bir TBMM milletvekili heyeti İncirlik Üssü’nü en son ne zaman ziyaret etti?
4- İncirlik Üssü’nün yer aldığı Adana İli Milletvekillerinin, kendi yöreleri açısından aynı zamanda büyük bir risk etkeni olan bu Üssü ziyaret edip görüşlerini TBMM’de açıklayabilmeleri, Alman parlamenterlerin kullandığı haklardan daha önemli değil midir?
5- Bütün bu soruların yanıtı olumsuzsa, acaba Bakanlığınızın kendi milletvekillerine karşı uyguladığı bu negatif ayrımcılığın geçerli bir nedeni var mıdır?”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al