İşsizliğin Başkentini İŞKUR unuttu! - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 06:00

İşsizliğin Başkentini İŞKUR unuttu!

İşsizliğin Başkentini İŞKUR unuttu!
Son Güncelleme :

17 Nisan 2013 - 0:52

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bireyleri ve İstihdamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirme amacıyla 22 ili kapsayan bir gezi başlattı. İşsizliğin en yoğun olarak yaşandığı Adana bu gezisi kapsamında yok. Gezinin ilk durağı ise Diyarbakır olması dikkat çekti.

iskur_kampanyaDiyarbakır Ofis semtinde Otobüs kampanyasının açılışında konuşan Nusret Yazıcı, İŞKUR olarak her türlü hizmeti vatandaşın ayağına götürmeye çalıştıklarını belirterek ‘’Avrupa Komisyonu ve Türkiye’nin ortak finansmanı ile İŞKUR tarafından yürütülen ‘Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu’ kapsamında model ofisler kuracağız. 81 ilin bir kısmında oluşturacağımız model ofisleri geri kalan illere yayacağız. İŞKUR’un bilişim altyapısının gelişmesine yönelik bir takım çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşlarla aramızdaki engelleri kaldırmak istiyoruz. Bu operasyonun tanıtım faaliyetlerinden biri de İŞKUR otobüsü.  İŞKUR Kampanya Otobüsü’nün turu kapsamında görevi yaygınlaştırma uzmanları hedef kitle ve bireylerle yüz yüze görüşmeler yaparak İŞKUR hizmetlerini tanıtacaklar’ dedi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise iş arayan ve işveren olarak her iki tarafında istihdam konusunda sıkıntı yaşadıklarına değindi. Vali Toprak, “İİlimiz sahip olduğu genç nüfus ile önemli bir istihdam potansiyeline sahip fakat iş arayan insanlarımızın birçoğu maalesef kalifiye olma konusunda yetersizler. İŞKUR bünyesinde yürütülen mesleki eleman yetiştirme ve bireysel girişimcilik kursları bu anlamda çok büyük önem arz ediyor. Çünkü ilimiz önemli derecede iş arayan insan barındırdığı gibi çok sayıda firma da kalifiye mesleki elaman bulma konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu sebeple iş arz eden ile iş talep edenlerin buluşmalarını kolaylaştıracak bu tür proje ve faaliyetleri son derece önemli buluyor ve bu önemli çalışma için İŞKUR Genel Müdürlüğümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Avrupa Birliği ile yürütülen “Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu” kapsamında gerçekleştirilen İŞKUR Tanıtım Kampanyası, istidamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirmeyi ve bu suretle daha fazla kişinin işgücü piyasasına girmesine ve istihdam oranını artırmaya katkıda bulunmayı amaçladığı bildirildi. Otobüsteki İŞKUR görevlileri ziyaret edilecek illerin tüm bölgelerinde iki gün boyunca kişilerle yüz yüze görüşmeler yapacak. Görevliler, iş arayanlar ve işverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde, İşgücü Yetiştirme Kursları, Girişimcilik Programları, İşbaşı Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar, İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri, İşsizlik Sigortası, Kısa Çalışma Ödeneği gibi çeşitli hizmetleri tanıtacak. Ayrıca İŞKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilere otobüste İŞKUR görevlileri tarafından on-line kayıt hizmeti sunulacak.

Kampanya otobüsünün ziyaret edeceği iller; Ağrı, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Gaziantep, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van olarak  belirlendi. 14 Haziran 2013 tarihine kadar  22 ilde aralıksız devam edecek olan “İŞKUR Kampanya Otobüsü”  ile toplamda 22 bin kişiye ulaşılmansın  hedeflendiği ifade edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al