Hotivi

Japonlar Adana’yı üs seçti - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 07:46

Japonlar Adana’yı üs seçti

Japonlar Adana’yı üs seçti
Son Güncelleme :

09 Haziran 2013 - 22:53

Japon firması Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen, Türkiye’de bilinçsiz bir elektrik tüketimi olduğunu, bilinçli tüketim için de Adana’yı seçtiklerini söyledi.

daikin_adanaÖzen, klima teknolojisinin ulaştığı en üst seviyeyi yansıtan cihazları Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’nin her yerine ulaştırdıklarını belirterek,  bu yıl 9’u Adana’da toplam 57 yeni bayi açmayı planladıklarını, yeni açılacaklar sayının 184’e ulaşacağını kaydetti.

Daikin’in Türkiye’de,büyüme atağını Anadolu’da açtığı yeni bayileri kanalıyla sürdürdüğünü iklim nedeniyle Adana’yı pilot bölge seçmelerinde önemli bir etken olduğunu belirten Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen,  Türkiye’yi bölgenin üretim ve Ar-Ge üssü yapmak için çalıştıklarını vurguladı. Daikin Türkiye’nin geçen yıl kaydettiği yüzde 52’lik büyümeye paralel olarak Türkiye genelinde yeniden yapılanma çalışmalarına başlattığını belirten Özen, bu doğrultuda yeni bayi açılışları ile yurdun her bölgesine ulaşacaklarını anlattı.

Sözen, klima teknolojisi ve yeni standartlar hakkında da bilgi verdi, bu yıl Avrupa ile eş zamanlı olarak uygulamaya aldıkları sezonsal verimlilik kriterlerini şöyle anlattı: “Yürürlükte olan enerji etiketlerinde A, B sınıfı gibi sonuçlar tek bir sıcaklıkta ölçümlenerek bulunuyor, bu nedenle gerçek hayatı verileri doğru yansıtamıyor. Yeni sezonsal verimlilik kriterine göre yapılan ölçümler cihazın farklı hava sıcaklıklarında nasıl bir performansla çalışacağını gösteriyor. Sezonsal verimlilik kriterlerinin Türkiye’de 2014 yılında mevzuata girmesi bekleniyor, ama biz beklemedik. Çünkü bu yeni etiketlendirme sistemi, cihazların hangi bölgede hangi verimlilik ve enerji tasarrufu düzeyini Adana’da gösterip göstermeyeceğini tüketici etiketine bakarak anlayabiliyor.”

Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Takayuki Kamekawa da Daikin’in bu yıl 21 milyar dolar, 2015 yılında ise 25 milyar dolar ciro hedeflediğine dikkat çekti. Bu noktada Türkiye’nin Daikin için büyük önem taşıdığının altını çizen Kamekawa, “Türkiye gelişen ve çok hızlı büyüme kaydeden bir ülke. Daikin Türkiye’nin elde ettiği sonuçlar da bunu gösteriyor. Daikin Türkiye, 2012 yılında ulaştığı 518 milyon TL’lik cirosu ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en yüksek satış rakamını elde eden üçüncü ülkesi oldu. Adana’da bizim için çok önemli. Adana ve civarında yapacağımız faaliyetler bizim için çok önemli. Kuzey Irak’a yapacağımız yatırımlarla ilgili çok önemli bir yer. Adana, bu tür yerlere satış yapmamızı sağlıyor.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al