JMO’da görev dağılımı - Adana UlusAdana Ulus

24 Şubat 2021 - 20:43

JMO’da görev dağılımı

Son Güncelleme :

16 Şubat 2014 - 19:50

jmo_tatarJeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulunda seilen yönetim kurulu ilk toplantıda görev dağılımı yaptı.

Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak’ın da hazır bulunduğu toplantıda JMO Adana Şubesi’nin Yeni Yönetim Kurulu; Başkan Dr. Mehmet Tatar, 2. Başkan Doç. Dr. Mustafa Akyıldız, Sayman Meltem Akdoğan, Yazman İsmail Ergan, Üyeler T. Burak Benlioğlu, M. Kemal Mengeloğlu ve Hande Gümüş şeklinde oluştu.

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar kentleşme ile ilgili olarak (doğal afet ve yeraltı suları gibi) konularda çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirterek, “Aldığımız karar gereği yönetim kurulu toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacaktır. Genç meslektaşlarımız toplantılarımıza katılarak işleyişle ilgili tecrübe sahibi olabileceklerdir. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde bir doğa olayı olan depremlerin afete dönüşmemesi için alınacak önlemlerin başında, günü kurtaran rantçı, spekülatif ve faydacı anlayışların terk edilerek akla, bilime ve plana dayanan yerleşim politikalarının hayata geçirilmesi ve mühendislik ilke ve normlarına dayanan güvenli yapılaşmanın sağlanması gelmektedir.” diye konuştu.